Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Süs Havuzu Projeleri
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Süs Havuzu Projesi 6

Bu proje çalışmamız, bir residence projesi için yapılmıştır. Binanın yan cephelerinde yansıma havuzları uygulanmıştır. Bu çalışma, binaya derinlik katmak ve yansıma havuzunun yanında mekanda aynı zamanda süs havuzu görüntüsü oluşturmak için de yapılmıştır. Havuzlar binanın hem sağında hem de solunda birbirini takip eden su birikintileri gibidir.

Yansıma havuzlarının içerisinde bitki adaları yer almaktadır. Bitki adalarına seçilen bitkiler suyu ve nemli ortamı seven türlerdir.

Binanın ana kütlesi ile bağlantılı ahşap platformlar kullanılmıştır. Burada kullanılan ahşaplar tik ağacından imal edilmiştir. Platformalar üzerinde büyük saksılar yerleştirilmiştir. Ahşap platformalar arasında geçişi sağlayan adım taşları mevcuttur. Böylece projenin genelinde bir bütünlük sağlanmıştır.

Havuzlar, gündüz ayrı güzellikte iken, gece su altı aydınlatma armatürleri ile tam yansıtma havuzu olarak çalışmakta ve bina üzerinde eşsiz güzellikler oluşturmaktadır.

Yansıma havuzlarının mekanik tesisatlarında, filtrasyon sistemi, dezenfeksiyon sistemi ve aydınlatma sistemlerinde Poolline marka ürünler kullanılmıştır.