Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz Kimyasallarını Nasıl Depolamalısınız?

Havuz kimyasalları, havuz işletmesinin arkasındaki sihirdir. Suyunuzu berrak ve pırıl pırıl tutar ve yüzücüler için hoş bir ortam sağlarlar. Peki havuz kimyasallarını depolamak için düşündüğünüzden çok daha önemli kurallar olduğunu biliyor muydunuz? Kendinizi eğitmek ve sizin ve ailenizin yıllarca keyifle kullanacağı bir ortam yaratmak için şimdi adım öğrenin.

İşte havuz kimyasallarını nerede ve nasıl saklanacağına dair bazı ipuçları.

Havuz Kimyasallarınızı Nerede Saklamalısınız?

Havuz kimyasallarının nasıl saklanacağını bilmenin yanı sıra, bunların nerede saklanacağını anlamak da önemlidir. İlk olarak, açık hava kulübesi gibi uygun havuz kimyasal depolama havalandırma gereksinimleri olan bir alanı belirleyin. Çünkü havuz kimyasalları asla direkt güneş ışığına veya aşırı sıcaklıklara yerleştirilmemelidir. O kulübeyi nereye koyduğunuz da bu yüzden önemlidir. Sıcak ve nemli bir bölgede yaşıyorsanız, kulübeyi güneşin sıcaklığından uzakta gölgeli bir yere yerleştirin. Bölgenizdeki sıcaklıklar sıcaktan soğuğa dalgalanıyorsa, bunun yerine kapalı bir depolama alanı arayın. Çoğunlukla soğuk iklimlerde, kış havuzu kimyasal depolaması için benzer kurallar geçerlidir. Havuz kimyasalları soğuk havalarda sıcaktan daha iyi depolansa da, kimyasalları don çözülene kadar iç mekanlarda iyi havalandırılan bir alana getirmeyi planlamalısınız.

Havuz Kimyasallarınızı Saklamak İçin İpuçları

Yüzme havuzu kimyasallarınızı depolamak için bir alana karar verdiğinizde, sonraki adım onları nasıl depolayacağınızı bulmaktır. En iyi yer, sıkı oturan bir kapağa sahip sert plastik bir kutu gibi bir havuz kimyasal saklama kabıdır. Asla karıştırılmaması gereken kimyasalları ayırmak için bu kutulardan birkaçını kullanın (bununla ilgili daha fazla bilgi için okumaya devam edin). Ek olarak, onları yerden uzak tutun, ancak başınızın üzerinde değil. Uymanız gereken başka kurallar olup olmadığını belirlemek için bölgenizdeki havuz kimyasalları depolama düzenlemelerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Herhangi bir havuz kimyasalını saklarken bu ipuçlarını izlemelisiniz. Sizi, ailenizi ve misafirlerinizi mutlu bir şekilde yüzmenize yardımcı olacaklar!

Havuz Kimyasallarini Nasil Depolamalisiniz

Küçük Yüzücülere Dikkat

Havuz temizleme kimyasallarınızı saklarken mutlaka çocukları ve evcil hayvanları düşünün. Kimyasallar küçük eller ve evcil hayvanlar için erişilemeyecek durumda olmalıdır. Meraklı evcil hayvanların (veya çocukların!) içine girebileceği tüm döküntüleri temizlediğinizden emin olun.

Mükemmel Noktayı Bulun

Havuz kimyasalları depolamak için seçeceğiniz alan direkt güneş ışığı almayan, kuru ve serin olmalıdır. Bu, kimyasalları bir ısı kaynağının yanında veya ıslanan bir alanın yanında saklamamanız gerektiği anlamına gelir.

Kullanılmadığında Kapları Kapatın

Kimyasalı hemen kullanmıyorsanız, en iyi uygulama kullanılmadığında kimyasal kabını kapatmaktır. Bu, kazara dökülmeyi önlemeye yardımcı olacaktır!

Kapları Yeniden Kullanmayın

Azaltmak, yeniden kullanmak ve geri dönüştürmek cazip gelse de, bu durumda boş kimyasal kapları yeniden kullanmak iyi bir fikir değildir. Önerilen en iyi uygulama, kimyasal kaplarınızı yerel yasal gerekliliklere göre boşken dikkatli bir şekilde imha etmektir.

Bunları Dikkatlice Saklayın

Kaplarınızı raflara yerleştirirken üst üste dizmekten kaçının. Sıvılar asla kuru havuz kimyasallarının üzerinde depolanmamalıdır. Bu sayede sıvılar dökülürse kurulara karışmaz. Ayrıca havuz kimyasallarını başınızın üstünde olmayacak ve gençlerin ulaşamayacağı bir yerde saklamalısınız. Bu, kazaları ve dökülmeleri önlemeye yardımcı olacaktır.

Ellerinizi Yıkayın

Her türlü yüzme havuzu kimyasalını kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olun. Elinizde kimyasal kalıntı kalmasını istemezsiniz!

Bunları Havuz Kimyasallarından Uzak Tutun

Havuz kimyasallarını saklarken bunları aşağıdakilerin yakınında saklamayın:

  • Yapıştırıcılar, zamklar,
  • Boyalar,
  • Benzin,
  • Gübreler,
  • Herbisitler,
  • Terebentin,
  • Gres/Yağlar,
  • Ev temizleyicileri,
  • Yanıcı malzemeler,

Kimyasallarınızı bir dış mekan kulübesinde saklıyorsanız, bu listedeki birçok şeyi orada sakladığınızı unutmayın. Saklama sırasında bu öğeleri ayırdığınızdan emin olun, böylece karışma şansları olmaz.

Havuz Kimyasallarını Doğru Şekilde Saklamak

Havuz kimyasallarını depolamak, havuz sahibi olma sürecinin bir parçasıdır. Bu fikirlerle malzemelerinizi koruyacak ve yatırımınızı iyi durumda tutacaksınız. Bu şekilde hepiniz en önemli şeye odaklanabilirsiniz: yüzme havuzunun keyfini çıkarmak!

Havuz kimyasallarının depolanması hakkında birisiyle konuşmak veya yakınınızdaki yüzme havuzu kimyasallarını bulmak için Pekcan Havuz teknik servis çalışanlarını her zaman arayabilirsiniz. Yüzme havuzu kimyasal bilgileri de dahil olmak üzere daha fazla havuz güvenliği ipuçları ve kılavuzları için size bilgi vermekten her zaman keyif alıyoruz!


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri