Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Kilo Vermek İçin Yüzmek Ne Kadar Etkilidir?

Kilo Vermek İçin Yüzmek Ne Kadar Etkilidir? Kilo Vermek İçin Yüzmek Ne Kadar Etkilidir?

Havuzlarda yüzmeye gelmiş insanların önemli bir bölümü, sadece yüzmeyi ve suyu sevdikleri için değil, kilo vermek amacıyla da havuza gelmektedir.
Ancak yüzme kilo vermek için geçmişte bugün olduğu kadar popüler değildi. Geçmişte antrenörler arasında yüzmenin koşmak kadar etkili olmadığı konusunda yaygın bir inanç vardı. Hatta kilo vermek isteyenlere, yüzmekten ziyade havuzun çevresini turlamanın daha etkili olacağını bile söyleyebiliyorlardı.
Bilimsel sonuçlar bu mitleri çürütmüştür. Örneğin Avustralyalı araştırmacı Key Koks, aktif olmayan sağlıklı iki kadın grubu üzerinde çalışma yapmıştır. Araştırmada bir grup, yürüyüş ile zayıflamaya çalışırken, bir grup yüzme ile zayıflamaya çalışmıştır. 1 yılın sonunda, yüzmeyi seçen grubun, diğer gruptan ortalama 2 kg daha fazla kilo kaybettiği görülmüştür.

Yüzme zaten zevkli bir eğlencedir. Vücudunuz hareket ederken serin bir suyun içindedir. Yüzme ile koşma ve yürüme de olduğu gibi ateşler içinde kalmadan, bu sporlardan daha fazla zayıflayabilirsiniz. Yüzme ile kilo vermek istiyorsanız bu sporu uygun bir diyet ile birleştirmelisiniz. Diyetinizi belirledikten sonra, kilo vermek isteyenlere, günde ortalama 3500 kalori yakması tavsiye edilir. Bu haftada 7 saat yüzmek demektir. Ancak bu her zaman mümkün değildir. Bu yüzden bu plan, aylık periyoda yayılır. Kilo vermek istiyorsanız haftada 2.5 saat yüzmek yeterli olacaktır. Kilo verdikten sonra da formunuzu korumak için, hafta da 1 saat yüzme tavsiye edilir.

Yüzmenin kilo verdirmeyi sağlayan bu mucizevi yararının yanında, dikkat edilmesi gereken egzersiz sonrası saatler vardır. Yüzme egzersizinden sonra iştahınız diğer sporlara göre daha çok açılır. Çünkü soğuk suda olmak ve hareket etmek çok hızlı bir şekilde kalori yakmanıza sebep olur. Bu da yüzme sonrası iştahı çok açar. Bu sebeple kilo vermek istiyorsanız diyetinizi egzersiz günlerine göre ayarlamanız önemlidir.

En iyi yağ yakan, yüzme stili ise kelebek stilidir. Bu stil ile 10 dakika da 150 kaloriyi rahatlıkla yakarsınız. Ancak zor bir stildir. Bu sebeple yüzme stili konusunda kararı vücudunuza bırakmak en doğrusu olacaktır. Yağ yakmak için aralıklı antrenman metodu da yüzme egzersizi için harika sonuçlar verecektir. Bu metoda göre, bir tur hızlı, bir tur yavaş yüzülür. Bu metot sizi daha az zorlar. Böylece daha uzun süre yüzmenizi sağlar. Bu da daha çok kalori yakmak demektir.

Hangi spora başlanacak olursa olsun, önce bir doktora danışmak ve genel bir checkup yaptırmak gerekir. Bunu yaptıktan sonra, bu önerilerimizin de sizi motive edeceğini ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Size başarılar diliyoruz!


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri