Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Bir Havuzun Vakumlanması

Bir Havuzun Vakumlanması Bir Havuzun Vakumlanması

Uygun yüzme havuzu bakımı için havuzunuzu titizlikle temizlemenizi gerektirir. Çoğu havuz sahibi otomatik bir yüzme havuzu temizleyicisini tercih eder. Ancak bazı havuz sahipleri ise bu görevi temel temizlik ekipmanlarıyla manuel olarak yapmayı seçer. Zemin üstü veya yer altı yüzme havuzunu manuel olarak süpürmek için aşağıdaki tekniği izleyebilirsiniz.
Vakum başlığını ve kutbunu birbirine takın. Sonra vakum hortumunu vakum kafasına takın.
Vakum başlığını havuzun altına indirin ve kafaya takılı olan parçadan serbest uca doğru çalışan vakum hortumunu batırmak için elden ele alma yöntemini kullanın. Bu, hortumdaki havayı giderir.
Su hortumdan bittiğinde doğru şekilde yapıp yapmadığınızı söyleyebilirsiniz.
Skimmer sepetini çıkardıktan sonra, hortumun serbest ucunu, skimmer arkasındaki açıklığa bağlayın.
Filtre levhasında, ana kontrol vanasını kapatın ve pompanızın çalıştığını duyana kadar skimmerinize bağlı kontrol vanasını kapalı konuma çevirin.
Ardından, pompanın tekrar sorunsuz çalıştığını duyana kadar hafifçe açın. Vakumu, halı üzerindeki gerçek bir elektrik süpürgesi vakumu gibi, yavaş doğrusal geçişlerle hareket ettirin. Havuz özellikle kirliyse, bu işlem sırasında pompa süzgecini sıkça boşaltmanız gerekebilir. Filtre plakasına geri dönüp kapattığınız vanaların herhangi birini açana kadar vakum kafasını kaldırmayın.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri