Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Kaliteli Havuz Projesi Nasıl Olur?

Kaliteli Havuz Projesi Nasıl Olur? Kaliteli Havuz Projesi Nasıl Olur?

İki farklı tasarım üzerinden ele alınan havuz sistemleri, iç mekan kapalı ve dış mekan açık havuz özellikleriyle yapımı gerçekleştirilir. Burada önemli olan havuz yapımında kullanılacak malzemelerin kaliteli bir niteliğe sahip olmasıdır. Özellikle her türlü hava şartlarına ve koşullarına karşı direnç gösterecek, dayanıklı yapıdaki malzemelerin ilk olarak değerlendirilmesi gerekir.

Bu işin kesinlikle profesyonellik gerektirdiği de unutulmamalıdır. Nitekim altyapı sisteminden havuz dezenfeksiyon ve filtrasyon sistemlerine kadar uzanan, geniş kapsamlı bir çalışma altında gerçekleştirilen faaliyettir. İstenilen boyutlarda, teknik özelliklerde ve görsel kapsamda havuz yapımı, konusunda tecrübe sahibi olan çalışanlar ve mühendislerin gözetiminde gerçekleştirilmelidir.

Havuz Yapımını Etkileyen Faktörler

Ne tür bir havuz projesi olursa olsun mutlaka titiz, planlı ve projelendirme kapsamında çalışma yürütülmesi gerekir. Yüksek kalitedeki havuz seramik ürünleri eşliğinde ele alınan çalışmalar, görsel açıdan estetik bir şıklık sunacak yapı ortaya çıkarmalıdır. İstenilen nitelikleri taşıyan denge deposu, taşıma kanal sistemleriyle, her konuda uygun teknik özellikler sunmalıdır. Skimmerlar, taşma kanalı veya denge deposu işletmeyi olumsuz etkileyecek yerlerde olmamalıdır.

Havuz yapımını etkileyen belli başlı bazı faktörlere dikkat edilmelidir.

- Havuzdaki betonarmesi

- Havuz içi izolasyon sistemi

- Havuz sıhhi tesisatı

- Havuz elektrik tesisatı

- Havuz mekanik tesisatı

- Havuza güzel bir görünüm sunacak cam mozaik kaplaması

 Aşamalarla Ele Alınan Havuz Yapımı

Profesyonel bir anlayışla tasarımına bağlı olarak ele alınan havuz yapımı, belli başlı bazı aşamalar ile devam eder. Öncelik olarak havuzun yapılacağı yer için etüt çalışmasının tamamlanması gerekir. Ardından havuz için kaba inşaat gerçekleştirilir. Daha sonra sıva ve şap uygulaması deneyimli bir kadroyla kaliteli ürünler eşliğinde yapılır. Ardından görsel tasarımı ortaya çıkaracak seramik uygulamasına geçilir. Ayrıca özel su izolasyon sistemi güvenilir ellerde doğru çalışma prensibi altında tamamlanmalıdır. Bütün bu süreç havuz yapımı konusunda, mutlaka uzman bir kadro ile ele alınarak gerçekleştirilmelidir.

Kaliteli ve Uzun Ömürlü Havuzlar

Farklı tasarımlara sahip olan havuz projesi çalışmalarında, mutlaka kaliteli ve uzun ömürlü bir yapı ortaya çıkmalıdır. Teknolojik uygulamalar, özel ekipmanlar ve deneyimli kadro ile bu kolaylıkla başarılabilir. Bunun için işi yalnız havuz yapımı olan Pekcan Havuz gibi firmaları tercih etmeniz yeterli olacaktır.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri