Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa ve Sauna Projeleri
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Spa, Sauna Projesi 5

Bu SPA merkezi çalışmamız, bir residence için yapılmıştır. Mekanda sauna ve buhar odası mekanları bulunmaktadır.

Sauna ünitesinde ahşap olarak yüksek ısıya dayanıklı Aspen lambri ve lata kullanılmıştır. Sauna iki kademeli olarak imal edilmiştir. Sauna aynı anda 6-7 kişinin bir arada kullanımına müsaittir. Üst ranzanın arka kısmında sırt dayama ünitesi mevcuttur. Her ranzada uzanarak sauna banyosu almak isteyenler için sauna yastıkları imal edilmiştir. Saunanın köşelerinde mekanı aydınlatmak için yine yüksek sıcaklığa dayanıklı sauna aydınlatmaları ve ahşap çerçeveler tercih edilmiştir. Bunun dışında oturma ranzalarının altında da aydınlatma yapılmıştır. Böylece saunayı kullananlara bir görsel şölen de sunulmaktadır.Sauna kapısı temperli camdan mamuldür. Sauna içerisindeki sıcaklığı, nemi ölçmek için ahşap sauna termometresi ve sauna higrometresi ile saunada geçirilen zamanı ölçmek için ahşap kum saati seçilmiştir. Kullanılan sauna kovası ve kepçesi de bakırdandır.

Saunada kullanılan ekipmanlar ve sauna aksesuarlarının tamamı Poolline markasından seçilmiştir.

Buhar odası ise, oturma koltukları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.. Oturma koltukları polistren köpük üzeri izolasyon ve cam mozaik kaplamadır. Oturma yerleri ve sırt dayama yerlerinde zeminden ısıtma yapılmıştır. Oturma grubunun arka kısmına led aydınlatma vardır.

Aydınlatma için yüksek ısı ve neme dayanıklı buhar odası aydınlatması kullanılmıştır.

Buhar odası kapısı olarak ısıya ve neme dayanıklı temperlenmiş camdan üretilmiş buhar odası kapısı kullanılmıştır.

Buhar veren, buhar jeneratörü Poolline markadır. Diğer buhar odası mekanik tesisat ekipmanları da yine Poolline markasından tercih edilmiştir.