Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa ve Sauna Projeleri
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Spa, Sauna Projesi 4

Otel projemizin SPA merkezindeki ünitelerden bazıları da sauna ve kar çeşmesidir. Bu bölümler genel kullanım amacı göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

Sauna aynı anda 7- 8 kişinin birlikte kullanacağı düşünülerek projelendirilmiştir. Sauna iki basamaklıdır. Kullanıcıların yatarak da banyo alabilmesi mümkündür. Kullanılan sauna ahşabı yüksek ısıya dayanıklı Fin Çamı kullanılmıştır. Ortamı aydınlatmak için yüksek ısıya dayanıklı sauna aydınlatmaları tercih edilmiştir. Yine sauna kapısı olarak yüksek ısıya dayanıklı temperli camdan mamul sauna kapısı takılmıştır. Sauna içerisindeki sıcaklığı, nemi ölçmek için ahşap sauna termometresi ve sauna higrometresi ile saunada geçirilen zamanı ölçmek için ahşap kum saati seçilmiştir. Kullanılan sauna kovası ve kepçesi de ahşaptır.

Saunadan ya da buhar odasından çıktıktan sonra serinlemek için tercih edilen mekan kar çeşmesidir. İster buz olarak , isterseniz de kar tanecikleri olarak size alınan karlar vücuda sürülerek vücut ısının düşürülmesi sağlanmaktadır. Kar makinesinin altında mermerden yapılan kar kabı kullanılmıştır.

Saunada kullanılan ekipmanlar ve tüm sauna aksesuarları ile kar çeşmesi ve aksesuarları Poolline markası olarak seçilmiştir.