Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa ve Sauna Projeleri
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Spa, Sauna Projesi 2

Bu çalışma, otel projemizin SPA merkezi için yapılmıştır. SPA alanında, sauna, buhar banyosu, yağmur duş, kambala kova duş, kar çeşmesi, ünitelerden bazılarıdır.

Sauna tek oturma katlı olarak projelendirilmiştir. Saunanın ranzası kullanıcıların uzanarak banyo almasına uygundur. Kullanılan sauna ahşabı yüksek ısıya dayanıklı Fin Çamıdır. Ortamı aydınlatmak için yüksek ısıya dayanıklı sauna aydınlatmaları tercih edilmiştir. Yine sauna kapısı olarak yüksek ısıya dayanıklı temperli camdan mamul sauna kapısı takılmıştır. Sauna içerisindeki sıcaklığı, nemi ölçmek için ahşap sauna termometresi ve sauna higrometresi ile saunada geçirilen zamanı ölçmek için ahşap kum saati seçilmiştir. Kullanılan sauna kovası ve kepçesi de ahşaptır.

Saunada kullanılan ekipmanlar ve sauna aksesuarlarının tamamı Poolline markasından seçilmiştir.

Buhar odası ise, oturma koltukları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.. Oturma koltukları polistren köpük üzeri izolasyon ve cam mozaik kaplamadır. Oturma yerleri ve sırt dayama yerlerinde zeminden ısıtma yapılmıştır. Oturma grubunun arka kısmına led aydınlatma yapılmıştır.

Aydınlatma için yüksek ısı ve neme dayanıklı buhar odası aydınlatması kullanılmıştır.

Buhar odası kapısı olarak ısıya ve neme dayanıklı temperlenmiş camdan üretilmiş buhar odası kapısı kullanılmıştır.

Buhar veren, buhar jeneratörü Poolline markadır. Diğer buhar odası mekanik tesisat ekipmanları da yine Poolline markasından tercih edilmiştir.

Saunadan ya da buhar odasından çıktıktan sonra serinlemek için tercih edilen mekan kar çeşmesidir. İster buz olarak , isterseniz de kar tanecikleri olarak alınan karlar vücuda sürülerek vücut ısının düşürülmesi sağlanmaktadır. Kar makinesinin altında mermerden yapılan kar kabı kullanılmıştır.

Saunada kullanılan ekipmanlar ve tüm sauna aksesuarları ile kar çeşmesi ve aksesuarları Poolline markası olarak seçilmiştir.

Sauna ya da buhar banyosunu kullandıktan sonra, vücudunu serinletmek isteyen kullanıcılar için bir diğer alternatif olarak yağmur duş olanağı sunulmuştur. Duş alırken masaj alıyormuş hissi vermektedir. Sanki yağmurda ıslanmak gibidir.

Yağmur duş da Poolline markasından seçilmiştir.

Bir diğer duş alma alternatifi ise; Kambala kova duştur. Ürün kambala ahşabından imal edilmiştir. Kovanın içerisine otomatik olan su, bir ip yardımıyla kullanıcının üzerine boşalmaktadır. Oldukça keyifli ve tatmin edicidir.

Hem Kambala kova duşta hem de Yağmur duşta Poolline markası tercih edilmiştir.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri