Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa, Sauna ve Türk Hamamı Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Saunanın Cilde Etkileri

Saunanın Cilde Etkileri Saunanın Cilde Etkileri

Sauna tarafından verilen kuru ısı, genel sağlığınıza bağlı olarak vücut üzerinde çeşitli etkilere sahiptir. Yapılan araştırmalara göre, saunanın 185 derece Fahrenheit sıcaklığına ulaşabilen kuru ısısı, cilt sıcaklığınızın birkaç dakika içinde yaklaşık 104 derece Fahrenheit'e yükselmesine neden oluyor. Bu nedenle, sağlığa zarar vermeden maksimum fayda sağlamak için, saunada bir seferde en fazla 15 ila 20 dakika kalınması ve daha sonra bol su içilmesi öneriliyor.

Gözenekleri Açar ve Temizler

Saunalar, gözeneklerinizi açarak biriken atıkların ve toksinlerin terlerken kızarmasına izin vererek cildinizi iyileştirmeye yardımcı olur. Losyonlar, deodorantlar ve ölü cilt hücreleri gözeneklerinizi tıkayabilir, akne ve ağrılı kistlere yol açabilir. Saunadan gelen kuru ısı, cildinizin bu birikmiş atıklardan bulaşmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca saunalar, ölü cilt hücrelerinden kurtularak cildinizi temizler, daha genç görünen ve hissedilen yeni bir cilt katmanını ortaya çıkarır.

Dolaşımı İyileştirir

Saunalardan gelen ısı, nabız hızınızın ortalama yüzde 30 artmasına neden olur. Bu artmış nabız hızıyla, kalbiniz her dakika pompalanan kan miktarını iki katına çıkarabilir. Bu nedenle, cilt hücrelerine akan oksijen ve sıvılarda bir artış vardır, bu da gelişmiş dolaşım ve daha sağlıklı, daha yenilenmiş bir cilt ile sonuçlanır.

Saunanin Cilde Etkileri

Terlemeyi Uyarır

Araştırmalara göre, sauna seansı sırasında bir bardak ter kaybedebilirsiniz. Vücudunuzdan akan ter, cildinizdeki toksinleri yıkayarak cildinizi gençleştirir. Bu avantajı en üst düzeye çıkarmak ve sağlıklı kalmak için saunada zaman geçirmeden önce ve sonra nemlendirilmiş olduğunuzdan emin olun. Ter ayrıca vücut ısınızın düzenlenmesinde rol oynar ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olabilir. Saunada aşırı terleme, zararlı bakterilerle savaşan bir protein olan dermcidin seviyenizi artırabilir.

Sauna Riskleri

Buhar veya kuru sauna kullanmanın birincil tehlikeleri aşırı ısınma ve dehidrasyondur. Çoğu insan yüksek ısıya dayanabilir. Bununla birlikte, 12 yaşın altındaki çocuklar, hamile kadınlar, yaşlılar ve kalp ilacı alan kişiler sauna tedavisinden kaçınmalıdır. Ayrıca saunalar yorucu egzersizden sonra kullanılmamalıdır. Aşırı sıcaklık nedeniyle kalp yetmezliği riski altındaysanız ve  dengesiz bir kalp rahatsızlığınız varsa sauna kullanmamalısınız.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri