Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa, Sauna ve Türk Hamamı Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Sauna ile Gelen 6 Güzellik Sırrı

Sauna ile Gelen 6 Güzellik Sırrı Sauna ile Gelen 6 Güzellik Sırrı

Her insan aynaya baktığında hoşuna gidecek ve herkes tarafından beğenilecek bir güzelliğe sahip olma ister. Ancak unutulmamalıdır ki, güzellik içten gelir. Ve tabi ki, güzellik aynı zamanda saunada terlemekten de geliyor! Güzel kalmak için yaptığınız rutinlerin olumlu sonuçlanmasını istediğinizde ve bu rutinlerin seviyesini yükseltmek istediğinizde, başvurmanız gereken en verimli yol bir sauna merkezinden geçiyor. İşte saunanın güzellik için mükemmel bir seçim olmasının altı nedeninin bir listesi. 

Sauna cildi gençleştirir

Kolajen dokularımıza ve organlarımıza güç ve esneklik kazandıran bir proteindir. Buhar banyolarındaki ve saunadaki ısı, kolajen üretimini arttırır.  Cildi güçlendirir ve gençleştirir. Isı ayrıca cildin ölü cilt hücrelerinden kurtulmasına yardımcı olarak daha yeni ve daha sağlıklı hücrelerin büyümesini teşvik eder. 

Terlemenin temizleme etkisi vardır

Bir saunada yapılan ağır terleme, gözenekleri, bezleri, toksinleri ve kirleri temizler. Sonuç, akneye, siyah noktalara ve sivilcelere daha az eğilimli daha sağlıklı bir cilttir. 

Sauna etkisini sauna ile alın

Saunaya girdiğinizde, sıcaklık kan dolaşımında artışa yol açar. Bu da cildinize, sanki doğrudan kayak pistinden veya ormandaki bir koşudan geliyormuş gibi sağlıklı ve taze bir görünüm kazandırır. Sonuç ise makyaj gerektirmeyen taze, sağlıklı bir parlaklıktır.

Sauna ile Gelen 6 Guzellik Sirri

Cildinizi nemlendirir

Saunada ortaya çıkan ısı ve terleme, ciltteki yağ bezlerini uyarır. Bu bezlerin işlevi cildi nemlendirmek ve yağlanmasını sağlamaktır. Sebum üretimini teşvik eden sauna, cildinizi mükemmel durumda tutmaya yardımcı olur.

Peeling uygulaması yapmadan önce sauna

Bir saunanın ısı ve neminde zaman geçirmek, cildinize peeling tedavisi yapmadan önce mükemmel bir hazırlıktır. Terleme ve ısı kuru cildi yumuşatır ve ölü cilt tabakalarını gidermeye yardımcı olur. Saunadan sonra cildinize yapacağınız iyi bir peelingle, bir bebeğin sahip olduğu yumuşak bir cilt ile ödüllendirileceksiniz. 

Sauna ile kalori yakın

Saunada ya da sıcak bir banyoda geçirilecek bir saatin, aslında kalori yaktığını biliyor muydunuz? Bu etkinin yaratılmasını sağlayan şey  vücut ısısındaki artıştır. Araştırmalar, bir sauna seansının koşuya çıkıldığında ki kadar kalori yaktırabildiğini gösteriyor.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri