Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Fareleri Havuz Isıtıcınızdan Nasıl Uzak Tutarsınız?

Fareleri Havuz Isıtıcınızdan Nasıl Uzak Tutarsınız Fareleri Havuz Isıtıcınızdan Nasıl Uzak Tutarsınız

Havuz sahiplerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri ısıtıcı sorunlarıdır. Bu sorunlar genellikle fareler ve kemirgenlerle ilgilidir. Sıcaklıklar soğumaya başladığında, fareler ve kemirgenler gidecek sıcak yerler aramaya başlar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir havuz ısıtıcısı onlar için oldukça cazip bir seçenektir. Havuz sahipleri olarak ısıtıcınızı korumak istiyorsunuz. Bu nedenle tüm yıl boyunca fare ve diğer kemirgenleri havuz ısıtıcınızdan uzak tutmak için birkaç adım atmalısınız.

Fareler ve Kemirgen Hasarı

Havuz ısıtıcınızı fareler, sıçanlar veya diğer kemirgenler istila ettiğinde, hızla bir yaşam alanı kurarlar. Isıtıcınızın içinde yaşarken, kablolarınızı yanına çöp ve diğer pislikler yığarken bir yanda da kabloları çok çabuk çiğnerler. Çoğu zaman, ısıtıcınızı açmaya çalışana ve hiçbir şey olmayana kadar bir sorununuz olduğunu bile anlamazsınız.
Havuz ısıtıcınızı düzenli olarak kontrol etmenin yanı sıra, fareleri ve diğer kemirgenleri havuz ısıtıcınızdan kalıcı olarak uzak tutmak için yapabileceğiniz şeyler vardır.

Neye İhtiyacınız Olacak?

Başlamadan önce, birkaç şey almak için havuz mağazanızdan ve hırdavatçınıza gitmeniz gerekir.

1) Kümes teli
2) Kauçuk Yılanlar
3) Ahşap Paneller
4) Güve Topları
5) Çelik Yün
6) Hayvan Kovucular

Bu listedeki tüm eşyaları elde etmek çok kolaydır ve size bir servete de mal olmazlar. Bu malzemelerin maliyetlerini potansiyel olarak pahalı bir ısıtıcı tamiriyle karşılaştırdığınızda, şu anda mağazaya gitmemeniz için gerçekten hiçbir neden yok.

havuz ekipmanlari ve havuz malzemeleri poolline 5

Havuz Isıtıcınızı Koruyun
Havuz ısıtıcınızı bu yıkıcı kemirgenlerden korumak için aşağıdaki kolay adımları uygulamanız yeterlidir. Unutmayın, bunu yalnızca havuzunuzu kapatırken veya en azından havuz ısıtıcınızı kapatmayı ve uzun süre kullanmamayı planladığınızda yapın.

Adım 1: Birkaç Güve Topu Ekleyin
Güve toplarını kontrol panelinin hemen içine yerleştirin. Kemirgenler bu şeylerin kokusundan nefret ederler ve mümkünse onlardan kaçınırlar.

Adım 2: Açık Çatlakları Çelik Yünle Doldurun
Küçük açıklıkların veya deliklerin içine çelik yünü doldurun. Kemirgenler en küçük boşluklardan bile geçebilirler, bu yüzden dikkatli olmanız gerekir. Çelik yünü çiğnemeye çalıştıklarında ağızlarını kesecek. Kemirgenler bundan nefret eder ve çelik yünü yemeye devam ederlerse, sonunda onları öldürürler.

Adım 3: Kenarları Donanım Bezi ile Kaplayın
Ek bir bariyer olarak alanları çeyrek inçlik donanım beziyle örtün. Donanım bezi onlara, ısıtıcınızın içine girmek için yüzleşmeleri gereken çiğneyemeyecekleri başka bir engel verir. Ayrıca eşyaların güzel ve düzenli görünmesini sağlar.

Adım 4: Ahşap Panellerinizi Ekleyin
Havuz ısıtıcınızın dış tarafını, satın aldığınız ahşap paneller ile kenarlardan kapatın. Bu, ısıtıcınızın görünümünü temizleyecek ve az önce yaptığınız her şeyi yerinde tutacaktır. İşiniz bittiğinde şöyle görünecek:

Adım 5: Lastik Yılanları Deneyin
Biraz daha fazla koruma istiyorsanız, ısıtıcının dışına birkaç lastik oyuncak yılan yerleştirmeyi deneyin. Bu kulağa aptalca gelebilir, ancak fareler ve fareler yılanlardan nefret eder (bariz nedenlerle) ve bu sahte yılanlar büyük bir caydırıcılık sağlar.
Unutmayın, tüm bunlar üzerindeyken havuz ısıtıcınızı çalıştırmak istemezsiniz. Kullanmak için tekrar açmadan önce, içindeki güve topları da dahil olmak üzere havuz ısıtıcınızdaki her şeyi çıkardığınızdan emin olun. Kim sıcak güve toplarının kokusunu almak ister ki?

Adım 6: Hayvan Kovucu Cihazlar
Havuz kenarına yerleştirmek için piyasa da pek çok hayvan kovucu cihaz bulunur. Poolline ürün gamı içinde 3 faktörlü koruma sağlayan hayvan kovucu cihazlarına sahip olabilirsiniz.

havuz ekipmanlari ve havuz malzemeleri poolline 16

Ya Çok Geç Kaldıysanız?
Bu adımları izlemediyseniz veya zaten bir istila varsa, ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. İlk olarak, kendinizi veya ısıtıcı üzerinde çalışan herhangi birini şok etmemek için havuz ısıtıcınızın tüm gücünü kapatın. Ardından, kendiniz yapmak istemiyorsanız yuvadan kurtulmak için bir yok edici çağırmalısınız. Yuva temizlendikten sonra, o ısıtıcı üzerinde çalışma zamanı gelmiştir.
Sıçanlar ve fareler güç kablolarını şeker gibi çiğnerler. Bu yüzden bu sinir bozucu yaratıklar tarafından zarar görmüş her şeyi keşfetmek için dikkat etmelisiniz. Kendiniz yapıyorsanız, bu onarımları kendiniz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, çiğnenmiş tellerle ve belki de daha büyük hasarlarla uğraşmaktan çekiniyorsanız, sizin için ilgilenmesi için yetkili bir tamirciyi aramaktan çekinmeyin.
Havuz Isıtıcınızı Korumak İçin Son Düşünceler
Fareler ve kemirgenler, siz bir probleminiz olduğunu bile anlamadan havuz ısıtıcınıza hızla çok fazla zarar verebilir. Havuzunuzun ısıtıcısına bir haşarat ailesini sokmadan önce, neden birkaç dakikanızı ayırıp, haşerelerden korumak için küçük bir yatırım yapmalısınız. İlk etapta bu zararlıların havuz ısıtıcılarının bulunduğu alana girmemelidir. Havuz ısıtıcınız bunu yaptığınıza memnun olacak ve o soğuk gecelerden birinde ısıtıcınızı çalıştırmaya çalıştığınızda siz de memnun olacaksınız.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri