Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Havuz Kenarında Yapılan Mangal ya da Barbekü İçin Güvenlik İpuçları

Sıcak yaz aylarında, havuz başında dinlenmek, arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte ızgara yemeklerin tadını çıkarmaktan daha keyifli ne olabilir? Bahçenizde yer alan havuzunuzun kenarında ızgara yapmak, havuz başı aktiviteleri için oldukça dinlendirici ve eğlenceli olabilir, ancak bu konuda güvenlik önlemlerinin alınmış olması çok önemlidir. Havuz başında yapılacak ızgara partilerinde, olası bir kazaya engel olabilmek için yapılması gerekenler vardır. Bunun için aşağıda yer alan, güvenli havuz başı ızgara eğlencesinin adımlarını uygulamak yeterli olacaktır.

Barbekü İçin Hazırlık Yapmak

Öncelikle havuzunuzun yaz için hazır olduğundan emin olmalısınız. Teknisyeninize havuzunuzun filtrasyon, pompalama ve su kalitesini kontrol ettirin. Havuzunuz hazır olduğunda ise mangalınızın çalışır durumda ve kullanıma hazır olduğundan emin olun.

Öncelikle, mangalınızın yangın tehlikesi oluşturmadığından emin olun. Soğuk aylarda ızgarayı ve toplama tablalarını temizlememişseniz, kullanmadan önce bunu yapmanız önemlidir. Izgarayı içeriden ve dışarıdan iyice temizleyin. Gaz ızgaralarındaki yakıt borularını ve hortumlarını herhangi bir hasar veya çürüme belirtisine karşı kontrol edin. Ayrıca kömür ızgarasının sağlam ve kullanıma hazır olup olmadığını kontrol edin.

Pişirme Bölgesi Yapmak

Gaz ızgarasına bağlı propan tankınız varsa, ne kadar dolu olduğunu görmek için bir gaz göstergesi kullanın. Izgaranız temizlendikten ve yakıt aldıktan sonra, onun havuzunuzdan güvenli bir mesafede olduğundan emin olun. Küçük çocuklarınız veya hayvanlarınız varsa, ızgaranızı havuza çok yakın bir yere yerleştirmek tehlikeli olabilir. Bu duruma dikkat edilmezse, birinin ızgaraya çarpma durumunda hem havuz zarar görebilir hem de ızgaranın yakınında bulunan herkes ağır yaralanabilir. Eğer evcil hayvanlarınız varsa, ızgaraya yaklaşmadıklarından ya da üzerine çıkmadıklarından emin olun. Küçük çocuklara ızgaradan uzak durmalarını ve ızgarayı gözetimsiz bırakmamalarını öğretin.

Temizlemek ve Korumak

Son olarak, herhangi bir havuz partisi veya yaz toplantısından sonra, havuzunuzun ve ızgaranızın temiz ve bir dahaki sefere hazır olduğundan emin olun. Havuzunuzun filtresini düzenli olarak kontrol edin ve düşen yapraklar, çam iğneleri ve dallar gibi kalıntıları derhal temizleyin. Her kullanımdan sonra ızgarayı mutlaka temizleyin. Bu, yiyecek artıklarının birikmesini ve hem yangın riski hem de sağlık tehlikesi oluşturmasını önlemeye yardımcı olur.

NOT: Biraz hazırlık, dikkatli denetim ve uygun temizlik sayesinde, havuzunuzu ve ızgaralarınızı yazın her günü hazır tutabilirsiniz.