Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Havuz filtrenizin bakımı için ipuçları

Havuz filtrenizin bakımı için ipuçları Havuz filtrenizin bakımı için ipuçları

Arka bahçenizde bir yüzme havuzuna sahip olmak, bahçeniz için harika bir özellik olabilir. Bununla birlikte, havuzların bakımına ve temizliğine özen göstermek gerekir. Havuzlarda kullanılan pompa filtreleri, suyun temiz ve güvenli kalmasına yardımcı olur. Bu yüzden havuz filtrelerinin düzgün çalışmasını ve suyun kristal berraklığında görünmesini sağlamak önemlidir.

Havuz Filtrenizi Neden Temizlemelisiniz?

Havuz suyu kullanıma bağlı olarak hızla bulanıklaşabilir. Düzenli ve uygun temizliğe sahip olmazsa muhtemelen güvensiz hale gelir. Su kalıntı ve kirleri kolay bir şekilde tutar. Havuzun filtresi de, havuz suyunu temiz tutmada büyük bir rol oynar. Klor veya diğer dezenfektanlar bakterileri öldürmüş olduğu tamamen ortadan kaldırmaz. Bu yüzden filtrenizin düzenli olarak temizlenmesi suyun temiz ve güvenli kalmasına yardımcı olur.

Filtreyi Ne Sıklıkta Temizlemelisiniz?

En iyi su kalitesi için, havuzunuzda düzenli bir temizlik rutini oluşturmalısınız. Bu rutin havuz filtresini kontrol etmeyi ve temizlemeyi içermelidir. Unutmayın, temizleme sıklığı havuzunuzu çevreleyen koşullara bağlı olarak değişebilir. Örneğin, havuzunuz yaprak ve diğer kalıntılarla dolu ağaçlık bir alanda bulunuyorsa, günlük bakıma ihtiyacı olabilir. Havuzunuzu ne sıklıkta temizlemeniz gerektiğinden emin değilseniz bir uzmana danışmalısınız.

Ne Tür Bir Filtreniz Var?

Havuz filtrenizin temizlenmesi, suyun temiz kalmasına yardımcı olarak, filtrenin tıkanmasını ve havuz pompasının potansiyel olarak yanmasını önler. Üç ana pompa filtresi tipi vardır ve her tip farklı bir bakım rutini gerektirir. Aşağıda bazı filtrelerin bakım rutinlerinden bahsedeceğiz, ancak filtre bakımında her zaman kullanım kılavuzunuzdaki talimatlara uyulması gerektiğini unutmayalım. Eğer filtre bakım işlemlerinden herhangi birini kendiniz yapmak istemezseniz, bir uzmana başvurmanızı öneririz.

  • Kartuş Filtresi: Bir kartuş filtresini temizlemek oldukça basittir. Temel olarak, kartuşu çıkarır ve görünür kirleri hortumdan çıkarırsınız. Özellikle kirliyse, kimyasal bir filtre temizleyici kullanmak gerekir.
  • Kum Filtresi: Düzenli temizlik sağlamak ve kalıntıları temizlemek için ters yıkama işlemi yapabilirsiniz.Ayrıca yılda en az bir kez kum filtrenizde kimyasal bir temizleyici kullanmanız gerekir.