Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Bahçe Ekipmanları ve Süs Havuzu Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Sucul Bitkilerin Yerleştirilmesi

Bahçenizde bir gölet veya süs havuzuna  sahip olmak için gerekli şeyler vardır. Bitki seçimi de bunlardan biridir. Gölet için hem estetik olarak, hem de uzun ömürlü olabilecek bitkilerin seçilmesi gerekir. Göletinizi veya süs havuzunuzu hazırsa ve sonunda havuzunuzu tamamlamak için uygun bitkileri seçtiyseniz geriye tek bir şey kalıyor. O da, bu bitkileri nereye yerleştireceğinizi ve sahip olduğunuzdan en estetik faydayı nasıl elde edeceğinizi belirlemenizdir. Bunu yaparken, bitkilerin büyüdüğünü hatırlamak önemlidir. Bu, bitkilerin geniş yerlere yayılmalarını sağlamak için, onları yerleştirmek istediğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, düşündüğünüz kadar bitkiye ihtiyaç duymayacağınız anlamına da gelir. Bitkilerin yerleşimini yapmadan önce, havuzdaki yerleşimin planlanması için, bitkilerin bir kez kurulduklarında nasıl görüneceklerini hayal etmeye çalışın.

Pek çok havuzda, göletten hoşlanılan bir ana alan vardır. Bitkileri yerleştirmeye karar verdiğinizde bunu mutlaka göz önünde bulundurun. Çok fazla büyümeyen bir su nanesinin önüne, ona uygun büyüklükte bir bitki yerleştirmeyi tercih edin. Ayrıca hareketli suyu düşünün. Özellikle nilüferler, doğrudan sıçramaya tahammül etmez ve daha az hareketle havuzun belli bir bölgesinde en iyisini yaparlar. Su bahçenize bitki yerleştirirken, farklı denemeler yapmaktan korkmayın. Her bir saksının içinde yalnızca bir tür bitkiye sahip olunması gerektiğini söyleyen hiçbir şey yoktur. Yeni bir görünüm kazanmak için, birden fazla sığ su bitkisi türünü aynı saksıya yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bunun tam tersi olarak, 6 sığ su bitkisi için yeriniz olması, 6 farklı çeşide ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelmez. Birini 3, diğerini 3 olarak deneyebilirsiniz. Ardından, benzer türleri veya alternatifleri gruplamak isteyip istemediğinize karar verirsiniz.

Sucul Bitkilerin Yerlestirilmesi

Uygun bir tema yaratmak, göletinizin göze çarpmasını sağlamanın eğlenceli bir yolu olabilir. Belki sadece alacalı yapraklı bitkiler istersiniz ya da belki de sadece kırmızı çiçekli bitkileri istersiniz. Bu tamamen size kalmış bir seçim. Bitkilerden yana seçiminiz ne olursa olsun,  su bitkileriniz ekildikten sonra, bitkilerinizin umduğu her şeyi sağlamak için sadece küçük bir temel bakıma ihtiyacınız vardır. Bitkilerinizin aprakları sararırken ya da kahverengileşirken onları kesin, düzenli olarak gübreleyin ve saksıları için fazla büyük olan bitkileri bölün.

Bazı bitkilerin nasıl seçilmesi gerektiğiyle ilgili önerilerde bulunulduğunda, bunun sizin göletiniz olduğunu ve çok yanlış seçimlerle gidemeyeceğinizi unutmayın. Böylece, bakmaktan zevk alacağınız bitkileri seçerek, su bahçenize kişisel dokunuşunuzu katabilirsiniz.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri