Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa, Sauna ve Türk Hamamı Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Kış Mevsiminde Masaj Havuzu Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış Mevsiminde Masaj Havuzu Bakımı Nasıl Yapılır? Kış Mevsiminde Masaj Havuzu Bakımı Nasıl Yapılır?

Çok işlevli olması nedeniyle yıllardır havuz ve banyoların vazgeçilmezi olan jakuzilerin faydası da oldukça fazladır. Masaj yapabilme özelliği sayesinde jakuziler, insanların rahatlamasını sağlayarak ruhsal açıdan dinginlik verir. Ayrıca vücudu dinç tutarak sağlıklı olmasını da sağlar. Bunların yanı sıra kas ağrılarını giderir. Kan dolaşımını arttırır. Uykuya geçişi kolaylaştırır. Vücuda esneklik kazandırır. Endorfin hormonu salgılanmasını sağlar. Ve ciltteki nemi arttırarak cildin yaşlanmasını geciktirir.

Jakuzi masajı yeni güne huzurlu ve keyifli başlamanın en güzel yoludur. Ayrıca günün stresini ve yorgunluğunu atmak için de mükemmel bir seçenektir. Suyun dinginleştirici etkisiyle, zihinde yer etmiş tüm olumsuzlukları, kaygıyı ve kötü düşünceleri uzaklaştıran jakuzi masajı, mutlu ve sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezidir. Ruhen ve bedenen insanın huzurlu ve rahat hissetmesini sağlayarak, daha olumlu bir yaşam tarzı sunan hidromasaj, başka insanlara karşı duyarlı olmak için zihnin ve ruhun berrak olmasını da sağlar.  Jakuzi, stresli yaşam koşullarının hakim olduğu günümüz dünyasında, insanın ihtiyacı olan hayat enerjisini geri kazandırır. Özellikle kış mevsimi için ideal olan jakuzilerden en iyi şekilde yararlanmak için, bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Jakuzi kapağını sıkı tutun: Kimse sıcak yerine soğuk ve ılık bir kaplıcaya bayılmaz. Su sıcaklığını en üst düzeye çıkarmak için, spa kapağınızı sıkı kapatarak, sıcak suyun soğumasını önler. Bu da, küvetinizin ısınması için saatlerce beklemeniz gerekmediği anlamına gelir.  Kapağınızda delikler veya yırtılma varsa, değiştirmek için zaman kaybetmeyin.

Sıcak küvetinizi dikkatli çalıştırın:  Sıcak küvetiniz soğuk hava koşullarına dayanıklı gibi görünebilir, ancak tüm bu sıcak suyun arkasındaki makinenin verimli çalışmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden jakuzilerde dahili termostatı "donma" konumuna getirdiğinizden emin olun. Bu ayar, küvetinize donmayı önlemek için, borulardan sürekli olarak su akmasını sağlar. Kırık boru onarımı için ödeme yapmak pahalı bir düzeltme olacaktır, bu nedenle önlem alınması önemlidir.

Kullandığınız kimyasalların kaliteli olmasına dikkat edin: Spa'nız için doğru kimyasalları almak önemli bir konudur. Spa sahiplerinin en büyük sorunlarının başında kimyasal kullanımı konusunda yetersiz bilgiye sahip olmaları gelir. Bilinçsizce alınan kimyasallar hem suya hem de küvete zarar verir. Bu yüzden spalarda su test edildikten sonra kimyasal seçilmesi gerekir. Ayrıca kullanılacak kimyasalların oranına dikkat edilmelidir. Bu yüzden, güvenilir bir kimyasal test cihazı sağlayacak yerler ile çalışmak, tam olarak ihtiyacınız olanı almanız anlamına gelir.