Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa, Sauna ve Türk Hamamı Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Kızılötesi Sauna

Kızılötesi Sauna Kızılötesi Sauna

Geleneksel saunaların biraz fazla sıcak olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ama yine de düzenli sauna banyolarının sağlık yararlarından yararlanmak istiyorsunuz. O zaman ultra şık, kızılötesi sauna sizin ilacınız olabilir!

Uzun yıllardır hastaneler ve tıbbi tedavi merkezleri, sporcuların iyileşmesini hızlandırmak, yaşlıları tedavi etmek ve yeni doğanları sıcak tutmak için kızılötesi teknolojiyi kullanmaktadır. Şimdi aynı teknoloji, tıbbi ortamların yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki lüks spa ve güzellik salonlarına da adım attı.

Kızılötesi sauna nedir?

Kızılötesi sauna, vücudu ısıtmak için normal bir sauna ısıtıcısının yaptığı havayı ısıtmak yerine, kızılötesi dalga boylarını kullanır. Bu nedenle kızılötesi saunalarda, sıcaklık geleneksel saunalara göre daha soğuktur. Düzenli saunaları çok sıcak ve nemli bulan birçok insan, kızılötesi saunada kurutucu ve yumuşak havanın tadını çıkarır.

Kızılötesi görülemez, ancak çekirdek vücut sıcaklığını artırmak için cilde güvenle nüfuz eden besleyici bir ısı olarak hissedilebilir. Kızılötesi dalgalar vücudunuzu hafifçe ısıtır, sıkı kasları gevşetir ve ağrıyı hafifletir.  Kızılötesi sauna, terlemenin ve iyi hissetmenin yumuşak bir yoludur. IR paneller, tüm vücut boyunca eşit bir ısı terapisi sağlar ve geleneksel bir sauna ısıtıcısı ile birleştirilebilir. Saunalarda ki son trend olan kızılötesi saunalarda bulunan dijital kontrol paneli, Wi-Fi bağlantısına izin verir, böylece ayarları tablet veya akıllı telefondan kişiselleştirilebilir.

Kızılötesi saunalar, daha sağlıklı, daha mutlu, daha parlak görünmenize ve hissetmenize yardımcı olan yoğun, detoksifiye edici, sağlığı güçlendirici bir terle sonuçlanır. Ayrıca kızılötesi sauna ile tek bir hamle ile, hem tedavide detoks ve egzersiz yapmadan egzersiz yapmış olursunuz hem de ruh halinizi iyileştirmiş olursunuz. Ayrıca oldukça parlayan bir cilde de sahip olmuş olursunuz.

Kizilotesi Sauna

Kızılötesi sauna artık bir Hollywood trendi

Saunaların son trendi olan kızılötesi saunalar, şu anda Hollywood ünlüleri tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.  Kızılötesi, daha serin ve daha hafif bir sauna versiyonu olması yönüyle pek çok ünlünün avantaj olarak gördüğü bir tercih oluyor. Lady Gaga, kronik omuz ağrısını tedavi etmek için kızılötesi sauna kullanan ünlüler arasında bulunuyor. Ayrıca Jennifer Lopez ve Selena Gomez’de kendi evlerine kızılötesi saunalar kurduran ünlülerden birkaçıdır.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri