Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa, Sauna ve Türk Hamamı Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Saunada En Çok Hangi Ağaçlar Kullanılır?

Saunada En Çok Hangi Ağaçlar Kullanılır? Saunada En Çok Hangi Ağaçlar Kullanılır? Poolline

Sedir, baldıran otu ve kavak saunalar için en sık kullanılan ağaçlardır. Okaliptüs ve bazen çam kullanılabilir. Sedir zengin bir aromaya sahiptir ve çoğunlukla sauna ile ilişkilidir. Kavak temiz bir ağaçtır ve kimyasal olarak hassas insanlar için en iyisidir.
Sauna satın aldığınızda seçenekleriniz vardır. Kızılötesi sauna sağlıklı yaşam için tasarlanmıştır ve ömür boyu olmasa da onlarca yıl sürebilir. Kullanılan bileşenler uzun ömürlü olmasına katkıda bulunacaktır. Bileşen seçimi genellikle karmaşık bir karar gibi görünür, ancak bunu basitleştirmeye çalışacağız. Hangi kerestenin en iyi kullanılacağını seçelim.

Sauna İçin En İyi Ahşap Nedir?
Sedir, zenginlik, aroma ve zarafet görünümü için en iyi seçimdir. Kavak, doğal kokulara ve kimyasallara bile çok duyarlı olanlar için en iyisidir. Ihlamur ve Okaliptüs de mükemmel seçimlerdir. Çam kullanılmamalıdır.

Sedir

Sedir, binlerce ısıtma ve soğutma döngüsü sırasında çatlamayı esnetecek ve direnecek yumuşak bir ahşap olduğu için en sık kullanılır. Doğal yağları aynı zamanda anti-bakteriyel ve anti-mantardır ve çoğu kişinin sedir kokusuna sahip olmasını sağlar. Sauna için kullanmak da çok pahalıdır.
Bir kabin içindeki ortam, vücuttan atılan mikroplar ve toksinler ile kombine edilmiş ısı ve nemdir. Bu ortamda sedir mikrop büyümesine karşı koyar. Ayrıca daha yumuşak olması nedeniyle diğer seçeneklerden biraz daha serin kalır. Bu, odun yakma veya elektrikli ısıtıcılar kullanan geleneksel bir buhar odası için tipik bir seçimdir. Daha az bakım gerektirir ve açık hava saunaları için iyidir. Koyu kirazdan açık kırmızıya kadar zengin tonlarda çok dayanıklıdır.

Baldıranotu

Oldukça ucuzdur ve bu nedenle bazı ürünlerde maliyetleri azaltmak için kullanılır. Kullanımı kabul edilebilir ve nispeten temiz bir ağaçtır. Sertliği ve tahıldaki düğümlerin yaygınlığı nedeniyle, diğer bazı ağaçlardan biraz daha fazla çatlama eğilimi gösterir.

Saunada En Cok Hangi Agaclar Kullanilir

Kavak

Kavak, fenol içermeyen ve bu nedenle fenol yaymayan tek yaygın ağaçtır. Ultra saf bir ürün için tercih edilen ahşaptır.

Ihlamur

Ihlamur ağacı, sedir veya diğer reçinelere duyarlı bir kişi için iyi bir seçimdir. Hipoalerjenik denir ve herhangi bir koku veya toksin yaymaz ve genellikle alerjisi olanlar için güvenlidir. Hafif, güzel bir görünüme sahiptir ve genellikle çok tutarlı bir renge sahiptir ve birkaç düğüm içerir. Dayanıklı bir parke olup, birçok ısıtma çevrimi ile çatlama veya eğilme olasılığı daha düşüktür.

Okaliptüs

Okaliptüs sıklıkla kullanılmamasına rağmen hızlı büyüyen bir üründür ve diğer birçok seçenekten daha ucuzdur. Birçok renkte çok tutarlı olduğundan ve birçok farklı dekorla eşleşmesi kolaydır.

Çam

Çam bazen düşük maliyeti nedeniyle çerçevede kullanılır. Çam ve ladin bu amaç için ucuz seçeneklerdir. Ancak çam, diğer ahşaplar kadar uzun sürmediği ve bazı reçineler yaydığı için çerçeveleme yapımında kullanılmamalıdır. Ayrıca diğer seçeneklerden daha fazla bükülme ve eğilme eğilimi gösterir ve düşük kaliteli bir tasarımı yansıtır. Detoks amaçlı bir üründe çam çerçevelemesi hiç istenmez.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri