Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Spa, Sauna ve Türk Hamamı Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Vücudu Rahatlatan Çeşme: Kar Çeşmesi

Günümüzde özellikle sıcak terapiler sonrası uygulanan kar çeşmesi, soğuk duş alma veya havuza girmeye göre nispeten farklıdır. Kar çeşmesini kullananların vücutlarında kademeli bir şekilde sıcaklık geçişinin olduğu görülür. Özellikle soğuk suya girmekten hoşlanmayan kişiler, kar çeşmesine büyük ilgi gösteriyor. Vücudu serinletmek için kişinin ilk önce kar çeşmesinden aldığı karın başta kollara ve bacaklara, daha sonra vücudunun geri kalan bölgelerine sürmesi gerekiyor. Kar çeşmesinin kullanım süresinin 1-2 dakikayı geçmemesi gerekiyor.

Kar Çeşmesinin Sağlığa Faydaları

Kişi kar çeşmesinden aldığı buz parçalarını terlemiş olan vücuduna sürdüğü andan itibaren cildinin belirgin şekilde canlandığı, kan dolaşımının arttığı ve bağışıklık sisteminin güçlendiği görülür. Bu açıdan sağlık açısından birçok faydası olan kar çeşmesi, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Kar Çeşmesinin Çalışma Prensibi

Kar çeşmelerinde çanakta oluşan karın, buz kullanıldıkça belli bir sistem ile devreye girdiği ortaya çıkıyor. Böylelikle kar çeşmesi sistem aşamasında herhangi bir personelin kontrolüne gerek duyulmadığı görülüyor. Sistem ihtiyaç olduğu kadar buzu kendisi üretebiliyor. Aynı zamanda kar çeşmelerinde bulunan karların tamamı doğaldır. Kar çeşmelerinin bulunduğu odanın ısısı ise -3 derecedir.

Kar Çeşmelerinin Kurulum Aşaması

Kişi veya kuruluşların istedikleri yere özenle kurulabilen aynı zamanda şık ve etkileyici görünümü ile dikkat çeken kar çeşmesi, kuruldukları mekanın tasarımını da uygun olabiliyor. Kar çeşmesinin kurulması için en önemli unsurun uygun bir ortamın olmasıdır, Bu konuda sormak istediğiniz her türlü soru için bize www.pooline.com.tr'den ulaşabilirsiniz.