Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz Şemsiyesi ve Aksesuarları

Havuz Şemsiyesi ve Aksesuarları Havuz Şemsiyesi ve Aksesuarları

Suyun üzerine biraz gölge atmak için havuzunuzun yanında güzel, büyük bir ağacın olmasını dilediniz mi? Güneşli bir günde yüzmek harikadır ve havuza sahip olmayı sevmenizin nedenlerinden biridir. Ama bazen sudan çıkmadan gölge bir yerde biraz dinlenmek iyi gelebilir.

Çözüm? Bir havuz şemsiyesi. Bir ağaçtan daha pahalı olabilir. Ancak onu dikmek için ekstra hiçbir iş gerekmez ve büyümesi ve aslında aradığınız gölgeyi sağlaması için yıllarca beklemeniz gerekmez. Havuzun içinde veya hemen yanında, ışıklı ve hoparlörlü olsun olmasın, tarzınıza ve havuzunuza uygun olanı bulabilirsiniz.

Neden Havuz Şemsiyesi Almalısınız?

Zaten yeterince havuz aksesuarınız yokmuş gibi, değil mi? Belki doğru olabilir. Ancak sadece eğlenceli olan bazı aksesuarların aksine, bu aynı zamanda işlevseldir ve çeşitli somut faydalar sunar.

Bazı şemsiyeler özellikle havuz kullanımı için üretilmiş olsa da, her zaman havuzun kenarına büyük bir veranda şemsiyesi yerleştirebilir ve aynı avantajları elde edebilirsiniz. Ama güneşte yüzebileceğin bir havuzun var, değil mi? Peki neden bir havuz şemsiyesi ile uğraşasınız ki? Birkaç nedenden dolayı.

Güneş Yanıkları ve Cilt Hasarından Kaçının

Güneş yanığının ağrılı olduğunu ve güneş hasarının deri kırışıklıklarından cilt kanserine kadar her şeye neden olabileceğini zaten biliyorsunuz. İyi miktarda suya dayanıklı güneş kremi sürme konusunda gayretli olsanız bile, bu sadece çok uzun sürer ve yine de yanabilirsiniz. Bu özellikle hassas bir cildiniz varsa geçerlidir.

Bir havuz şemsiyesini suya veya havuz kenarının yanındaki güverteye koymak, dinlenmek için bir yer sağlayabilir ve cildinize sert güneşten bir mola verebilir. Ayrıca orada biraz daha serin olacak.

havuz ekipmanlari ve havuz malzemeleri poolline 9

Çocukları Güneş Yanığından Koruyun

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz yüzmeyi yeni öğrendiğinde, etrafta su sıçratmak için gölgeli bir yere sahip olmak, hassas cildini güneşten korurken havuzun keyfini çıkarmasını sağlayacaktır. Yine de onlar için güneş kremini de unutma.

Yaşlılara Egzersiz Yapabilecekleri Gölgeli Bir Yer Verin

Yaşlılar da herkes gibi havuzda vakit geçirmeyi severler ve hatta eklemlerini daha kolay çalıştırdığı için havuzda biraz egzersiz bile yapabilirler.

Ancak sıcak güneş ışığında yarım saat su aerobiği yapmak hiç eğlenceli değil. Bir havuz şemsiyesi, hayatınızdaki yaşlıların sıcak çarpması endişesi duymadan eğlenebileceği ve formda kalabileceği gölgeli bir alan sağlayabilir.

Havuz Sever Köpeğinize Biraz Gölge Verin

Evet, köpeğinizin burnu dışında onu güneş yanığından koruyan kürkle kaplıdır. Bir köpeğin burnundaki tüyler son derece incedir - daha çok tüy gibi - ve burnunda hiç tüy yoktur. Koruma olmadan güneşte kolayca yanabilir.

Muhtemelen sadece şemsiyenin altında kalmak istemeyecektir, bu nedenle köpekler için, özellikle burnu ve burnu için bir güneş kremi uygulayarak korumayı ikiye katlayın.

Önemli: "Tamamen doğal" olarak etiketlenmiş olsa bile, köpeğinizin cildine herhangi bir ürün uygulamadan önce daima veterinerinize danışın. Yanlışlıkla zararlı bir şey uygulamaktan ve hasta bir köpek ve veteriner faturalarına sahip olmaktansa, önce kontrol etmek daha iyidir.

havuz ekipmanlari ve havuz malzemeleri poolline 29

Havuzda Daha Fazla Zaman Harcayın

Çocuklarınız varsa, onları havuzdan çıkarmak için bir levye gerektiğini bilirsiniz. Onları başıboş bırakmak istemiyorsunuz, ama aynı zamanda güneş yanığı almak da istemiyorsunuz.

Bir havuz şemsiyesi koyun ve onlarla biraz daha uzun süre kalabilir ve tamamen kuruyana kadar daha rahat olabilirsiniz.

Bu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken ihtiyaçlarınız ve kurulumunuz için doğru havuz şemsiyesini bulmaktır.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri