Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Yüzme Havuzlarında Güvenlik İpuçları

Yüzme Havuzlarında Güvenlik İpuçları Yüzme Havuzlarında Güvenlik İpuçları

İster çocuk olsun ister yetişkin, tüm insanlar havuzda keyifli vakit geçirmeyi ve eğlenmeyi sever. Bununla birlikte, suyun verdiği dinginlik ve mutluluk insanların çoğu zaman havuzda dikkatsiz tavırlar sergilemesine sebep olur. Sonrasında da havuzda geçen keyifli saatler, gergin saatlerin yaşandığı bir kaosa dönüşür. Buna engel olmak ve yüzme havuzlarında geçen eğlenceli zamandan ödün vermemek için, su güvenliğine dair kuralların iyi bilinmesi gerekir.

Havuz ve Spa profesyonelleri tarafından önerilen, mükemmel su güvenliğine dair bazı ipuçları aşağıdaki listede bulunabilir:

1) Katmanlı bir güvenlik anlayışı olmalıdır. Ve yüzme havuzlarında denetleme her zaman birincil koruma katmanıdır. Ancak buna rağmen bilindiği gibi boğulma olaylarının % 69'u ebeveyn denetimi olduğu halde yaşanmaktadır. Bu ebeveyn denetiminin başarısız olduğunu gösterir. Boğulma vakalarına engel olmak için daha sıkı bir denetim şarttır. Kişisel havuzlarda dikkat dağınıklığına izin vermeden ebeveyn denetimi yapılmalı, kamuya açık havuzlarda da mutlaka cankurtaran gözetimi olmalıdır.

2) Oyuncaklar, üç tekerlekli bisikletler ve diğer eşyalar, havuz alanından uzakta saklanmalıdır. Suya yakın bırakılan ve çocuk tarafından sevilen bir oyuncak, çocuğu havuza çeken çok güçlü bir cazibe aracıdır.

3) Yüzme havuzuna asla alkol ya da herhangi bir uyuşturucu madde alınmış vaziyette girilmemelidir. Ayrıca düzenli olarak alınan herhangi bir ilaç kullanılıyorsa, mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

4) Güvenli dalış öğrenilmelidir. Yüzme havuzlarında yapılacak dalışlar, sadece dalış tahtasından yapılmalı ve kesinlikle havuzu çevreleyen zeminden yapılmamalıdır. Dalıştan önce suyun derinliğini bilmek ve  asla  sığ suya dalmamak gerekir.

 

Yuzme Havuzlarinda Guvenlik Ipuclari

5) Güvenlik çitleri ve kapıları kullanılmalıdır. Bu çit ve kapılar ve kendi kendine kapanan ve kilitlenen kapılar da dahil güvenlik için mevcut yasalara uygun olmalıdır.

6) Havuz alarm cihazı kullanılmalıdır. Çünkü ev içine de ses verebilen uzaktan kumandalı alarmlı cihazlar, bir çocuk havuza düştüğünde ebeveyni uyaracaktır.

7) Otomatik güvenlik havuz örtüleri kullanılmalıdır. Bu kapaklar havuzu kaplar ve suya erişimi olanaksız bir hale getirir.

8) Havuz etrafında cam kap asla kullanılmamalıdır.

9) Havuz yakınında koşma ya da yarış yapılmamalıdır.

10) Acil ilk yardım mutlaka öğrenilmelidir. Çünkü kalp masajı dahil olmak üzere acil durumlar için kullanılabilen bu prosedürler, bir insanın hayatını kurtarabilecek en önemli becerilerdir. 

11) Havuz  kullanımı sırasında havuz başında mutlaka telsiz telefon veya cep telefonu bulundurulmalıdır. Böylece telefona cevap vermek için, bir çocuk havuzda tek başına bırakılmamış olur.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri