Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Neden Yüzme Havuzları Kapatılırken Bir Profesyonele İhtiyaç Duyulur?

Neden Yüzme Havuzları Kapatılırken Bir Profesyonele İhtiyaç Duyulur? Neden Yüzme Havuzları Kapatılırken Bir Profesyonele İhtiyaç Duyulur?

Yüzme havuzlarının kullanım durumuna bağlı olarak açılma ve kapanma zamanları olur. Bazı insanlar fazladan para harcamayarak kazanç sağlamayı düşünerek, havuzlarını kendi başlarına açmayı seçiyorlar. Bu duruma alıştıktan sonra nispeten kolay bir işlem olarak görülebilir ve randevu beklemek yerine yüzme sezonunun tadını daha erken çıkarmaya yardımcı olabilir. Ne yazık ki pek çok ev sahibi, sezon için bir havuzu kapatmanın da bu kadar basit ve kolay olduğunu varsaymaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, bu çok yanlış bir düşüncedir. Çünkü havuzu kapatmak için mutlaka profesyonel yardımı almak gerekir.

Bunun bazı nedenleri şöyle sıralanabilir: 

Kapanış temizlik demektir: Havuzu kapatmanın en önemli adımlarından biri temiz olduğundan emin olmaktır. Hız düşük olsa da, kış aylarında bakteri ve algler suda büyümeye devam eder. Havuz suyu ilkbahardan önce uygun şekilde dengeli değilse, havuzu açmak çok büyük bir görev haline gelir. Çünkü en uç noktaların bazılarında, suyu tekrar kontrol altına almanın bir yolu yoktur ve tamamen yıkanıp değiştirilmelidir. Bunun yanı sıra havuzu kapatmak konusunda, uzman desteği alınması gerekliliğinin bir başka nedeni de özel havuz ekipman ve havuz kimyasallarına ihtiyaç duyulmasıdır. Havuz sahipleri için bu temel öğeleri bulmak ve kullanmak kafa karıştırıcı olabilir, ayrıca doğru tercihler yapılmadığında oldukça masraflıdır. Bu yüzden profesyonel havuz şirketleri, işi doğru yapmak için ihtiyaç duyulan en önemli husustur.

Neden Yuzme Havuzlari Kapatilirken Bir Profesyonele Ihtiyac Duyulur

Temizlikten daha fazlasına ihtiyaç vardır: Havuzu temizlemek önemlidir, ancak havuzu kapatma işlemini tamamlayacak tek unsur bu değildir. Havuz kapatılırken, içinde su olan tüm ekipmanlar boşaltılmalıdır. Profesyoneller, fazla suları atarak, havuz sistemine antifriz enjekte edebilirler. Bu sayede potansiyel olarak çok pahalı bir felaketi önleyebilirler. Kapatma sırasında yüzme havuzu örtüsü de oldukça önemlidir. Ve bazen örtüyü yerine koymak çok zor olabilir. Yer üstü havuz örtüleri nispeten yönetilebilirler. Ancak yer üstünde diğer özelliklerin doğru olması, gerginlik için dikkatli bir uygulama gerekir. Düzgün takılmayan bir örtü, pisliklerin ve hatta hayvan kalıntılarının suyu kirletmesine sebebiyet verir. Bu yüzden uzman yardımıyla bu işin yapılması, daha sağlıklı olacaktır. Ancak yardım alınacak uzmanların seçimi konusunda da dikkatli olmak gerekir. Çünkü yanlış yapılacak bir havuz kapatma işleminde, yüzme havuzları tehlikeli bir yer haline gelebilir. Bu riski sıfıra indirmek için seçilecek havuz bakım firması hakkında araştırma yapılmalı ve güvenilir olduğundan emin olunmalıdır. Pekcan Havuz gibi işi sadece havuz olan firmalar tercih edilmelidir. Doğru bir uzman yardımıyla, hata yapmaktan korkmak yerine, tüm sorumluluğu ve endişenin yükünü profesyonellere bırakmak akıllıca olacaktır.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri