Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Yüzme Havuzunuzun Keyfini Doyasıya Çıkarın

Yüzme Havuzunuzun Keyfini Doyasıya Çıkarın Yüzme Havuzunuzun Keyfini Doyasıya Çıkarın

Yazın en muhteşem yanı, havuzda geçirilen zamanın sınırsız olabilmesidir. İster gece olsun ister gündüz, sıcaklıktan bunalan ya da eğlenceli zaman geçirmek isteyen herkes için yüzme havuzları eşsiz bir seçenektir. Özellikle de çocuklar için... Suda oynamayı seven çocuklar, bahçelerinde havuz alternatifine sahipse, tüm yazı neredeyse havuzda geçirirler. Bu yüzden yaz sezonunun bitimine en çok üzülen yine çocuklar olur. Yaz bitiminin habercisi olan Eylül ayı, pek çok aile için hala havuz dönemi sayılır. Bu yüzden yüzme havuzlarının kapatılma dönemi daha ileriki tarihlere ertelenir.

Yüzme havuzlarının Eylül ayında da devam eden eğlence sürecini, havuza yapılacak bazı eklemelerle daha uygun bir hale getirmek mümkündür. Eylül ve Ekim ayı boyunca yüzme havuzunun konforlu bir şekilde nasıl kullanılacağına dair sahip olunabilecek en önemli bilgi, havuz suyunun ısısını yükseltmek gerektiğidir. Yüzme havuzlarına ısıtıcı eklemek, yüzme sezonunu uzatmanın en kolay ve pratik yoludur. Eğer soğuk bir suda yüzmekten hoşlanılmıyorsa, yüzme havuzu bulunan herkesin havuzlarına ısıtıcı ekletmeleri neredeyse bir zorunluluktur. Havuza ısıtıcı ekletmek zor bir durum değildir. Hatta bunun için mevcut ısıyı havadan suya aktaran, enerji faturalarında tasarruf etmeyi sağlayan ve havuzu ısıtmak için çevre dostu bir seçenek sunan ısıtma pompaları bile mevcuttur. Ayrıca havuz çevresinde dış mekan ısıtıcıları kurmak da, yüzme sezonunu uzatmak için bir seçenektir. Bu maliyet açısından da oldukça hesaplıdır. İyi bir dış mekan ısıtıcısı, sonbaharın insanı ısıran serin havasını dışarı çıkarır ve rahatlatıcı bir ilkbahar ılıklığı yaratır.

Yuzme Havuzunuzun Keyfini Doyasiya Cikarin

Yüzme havuzlarında ısı kontrolünü sağlamak oldukça kolaydır. Hatta bunun için uygulama bile vardır. Havuz suyu sıcaklığı hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunun sonucunda da su sıcaklığında düşme ya da yükselme meydana gelir. Su ısısında meydana gelen bu değişim sebebiyle, insanlar havuz sıcaklığının kontrolünü kendi ellerinde tutmak isterler. Günümüz koşullarında bu isteğe ulaşmak çok kolaydır. Modern teknolojinin harikaları sayesinde, havuz özelliklerine her zaman erişim sağlayan telefon uygulamaları mevcuttur. Sahip olunan sistemin markasına bağlı olarak, yüklenecek bir uygulama ile havuz suyu sıcaklığını telefondan kontrol etmek oldukça basit bir işlemdir. Bu uygulamalarla havuz yakınında olunmayan (işteyken ya da alışverişteyken) zamanlarda bile havuz sıcaklığı arttırabilir ve eve dönüldüğünde sıcak bir havuzda harika vakit geçirilebilir.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri