Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Havuzunuzu Geliştirecek Beş Peyzaj Püf Noktası

Havuzunuzu Geliştirecek Beş Peyzaj Püf Noktası Havuzunuzu Geliştirecek Beş Peyzaj Püf Noktası

Suda vakit geçirmeyi ve yüzmeyi sevmeyen insan yoktur. Evinde yüzme havuzu bulunmayanlar kamuya açık yerlerde ki yüzme havuzlarını tercih ederken, evinde bahçesi olan çoğu insan kendi bahçesine yüzme havuzu yaptırmayı tercih ediyor. Ev sahiplerinin bunu istememesinin en büyük sebebi; kalabalığın yarattığı hastalık risklerinden kaçınarak, sadece kendilerinin ve yakınlarının kullanımında olan havuzlarla daha steril bir ortamda yüzmek istemeleridir. Özellikle Covid-19 sebebiyle dünyayı kasıp kavuran hastalık riskinin olduğu bu dönemde, kendi yüzme havuzuna sahip olmak isteyen insanların sayısı da artmıştır. İster mevcut bir yüzme havuzunuz olsun ister yeni bir yüzme havuzu yaptıracak olun, yüzme havuzu arka bahçenizin eğlence merkezi olacaktır. Ancak gelecek yıllar boyunca, saatlerce sürecek bir zevk kaynağı olacak yüzme havuzlarınız, onu çevreleyen güzel bir manzaraya sahip olmazsa, arka bahçenizdeki havuz ortalama genel kullanım havuzuna benzeyecektir. Bu yüzden yaratıcılık sürecinde havuzunuz için doğru tasarımı bulmaya çalışmalısınız. Doğru tasarım, seçtiğiniz bitkiler ve aydınlatma efektleri ile arka bahçenizin genel görünümü arasında kusursuz entegrasyon sağlar.

Tasarımınıza bu yararlı fikirlerle başlayın:

Çok yıllık bitkiler: Uzun yıl dayanan bitkileri seçerek sizin için uygun rengarenk çiçeklerin açtığı bir manzaraya sahip olabilirsiniz. Çok yıllık olanları seçmek, her baharda yapmanız gereken iş miktarını sınırlamış olur. Kurulduktan sonra yeniden dikim yapılmaz, bu yüzden onları gerektiği gibi budayın ve gübreleyin. Sonrasında yapmanız gereken şey güzel çiçeklerin açılmasını beklemek olacaktır.

Kayalar: Kuruluma bağlı olarak, büyük kayalar kullanmak sahneye çarpıcı bir ek olabilir. Ayrıca kayalar doğal bir görünüm sağlar. Kayalar havuzu da içeren şekilde yerleştirilebilir.

Şelaleler: Bir dizi kayanın üzerinden akan suyun huzurlu sesi gerçekten rahatlatıcı ortam yaratacaktır. Şelalenizi havuzunuza koymak, suyun temiz kalmasına yardımcı olarak ta daha iyi havalandırma avantajı sağlayacaktır.

Aydınlatma: Yeni havuz aydınlatma teknolojileri, havuz alanınızdaki aydınlatma seçenekleriniz içinde neredeyse sonsuz sayıda kombinasyon bulmanızı sağlar. Renk değiştiren LED'ler, serin, rahatlatıcı bir etki yaratır. Ayrıca bir partide canlı bir görünüm isteyip istemediğiniz konusunda yardımcı olur. Aslında her türlü ruh hali için çözümler sunar. Havuz LED aydınlatmaları çevre düzenlemesi içine veya havuzun içine yerleştirilebilir.

Ateş çanakları:  Ateş çanağından gelen sıcak, havuz ortamınız için mükemmel bir tamamlayıcı unsur olabilir. Dekoratif manzara yanında misafirlerinizin gece veya gündüz etrafında ısınabileceği fonksiyonel ortam için kullanılabilir. Ateş çanakları hayal gücünüz ile birleştiğinde sınırsız seçenekler mevcuttur.

Şimdi bu peyzaj ipuçlarıyla arka bahçenizi güzelleştirmeye ve kendi kişisel cennetinizi yaratmaya başlayabilirsiniz!