Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz Güvenliği Nasıl Sağlanmalıdır?

Tatil sezonu boyunca çoğumuz havuzlarımızı düşünmüyoruz; ancak, altı aydan altı yaşına kadar olan bebekler ve küçük çocuklar için hayatta kalma yüzme derslerinin en güvenli sağlayıcısıdır. Havuzun kapalı ve kışlanmış olması, onu unuttuğunuz anlamına gelmez. Unutmuş olsanız bile, tatiliniz boyunca evinizdeki meraklı çocuklar bunu unutmamışlardır. Yapılan araştırmalara göre boğulma, 1 ile 4 yaş arası çocuklar arasında istenmeyen ölümlerin önde gelen nedenidir. Tatil seyahatleri ve dikkat dağıtıcı şeyler, normal denetim rutinlerinin bozulmasına neden olabilir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken en önemli şey, çocukları yüzme dersleri alsa bile, onların boğulma riskiyle karşı karşıya olduklarını göz önünde bulundurarak, su güvenliğini evde ya da seyahatte öncelikli kılmalıdırlar. Aşağıda, tatil sezonunda ailelerin küçük çocuklarını su içinde ve çevresinde korumalarına yardımcı olacak su güvenliği hatırlatıcılarına ulaşabilirsiniz:

1) Aktif Denetim: Boğulmaya karşı en kritik savunma hattı yetişkin denetimidir. Hiçbir su aktivitesi seviyesi, aktif denetimin yerini alamaz. Çocuğunuz kayıpsa, ilk olarak suya bakın.

2)  Aileyi ve Arkadaşları Eğitin:
Akrabaların ve arkadaşların evlerine seyahat ederken, kapıları kapalı tutma, kapıları kilitleme, klozet kapağını kapatma, kovaları boşaltma vb. önlemlerinin farkında olmayabilirler. Bunun için gidilen her yerde uyarı yapılmalıdır.

3 ) Çevrenizi Araştırın: Kendinizi yeni bir ortamdaki potansiyel tehlikelere karşı hazırlayın. Bunun için örneğin çevre düzenlemesi yapılmış göletleri, su özelliklerini vs. araştırın.

4) Havuz Çitlerini Test Edin: Havuz alanını ve çevresini inceleyin, kendinden kilitlemeli kapılı 4 taraflı bir çit olup olmadığını kontrol edin. Havuz çitinin havuz kenarından en az 3-5 m. ve en az 4 m. yüksek olduğundan emin olun.

5) Dekorasyon Tehlikelerine Dikkat Edin: Işıkları, elektrik kablolarını ve su etrafındaki süslemeleri inceleyin. Dışarıdaki süslemelerden hiçbirinin, çocuğun bir çitin üzerine tırmanmasına veya kilitli bir kapı açmasına olanak sağlamadığından emin olun.

6) Havuzların ve Jakuzilerin Bakımını Yapın: Havuzlar, yüzmek için çok soğuk olsa bile içini temiz suyla tutun. Çocuğunuz düşerse, temiz suda daha hızlı görülebilir ve yardım edilebilir. Havuz örtülerinde biriken yağmur suyunun boşaltılması ve döküntü bırakmaması gerekir.

7) Ekstra Bir Koruma Katmanı Ekleme: Bir anın dikkatsizliği bir çocuğun hayatına mal olmak zorunda değildir. Yüzme dersleri, çocuklara suya yalnız erişmeleri durumunda kendilerini nasıl kurtaracaklarını öğreten ek bir koruma katmanıdır.

8) Acil Yaşam Desteği Vermeyi Öğrenin: Acil bir durum olursa, ebeveynlerin ve ailelerin hazırlıklı olması esastır. Çocuklara ve yetişkinlere acil yaşam desteği yapmayı öğrenin ve bu becerileri düzenli olarak güncellemeyi unutmayın.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri