Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Otomatik Havuz Örtülerinin Yararları

Otomatik havuz örtüleri elektronik kontrollü, geri çekilebilir havuz örtüleridir. Sabit bir parçaya monte edilirler, uzaktan kumanda kullanılarak açılır ve kapanırlar. Pistler veya mekanizmalar, sınıfın altında ya da havuzun üstünde olabilir. Havuzunuz inşa edildiğinde ya da mevcut bir havuza rahatlıkla eklenebilir. Otomatik havuz örtüleri çok çeşitli şekil, boyut ve renkleri mevcuttur. Ev sahiplerinin yüzme havuzlarına otomatik bir havuz örtü sistemi ekleyerek kazanacakları birçok avantaj vardır.

İşte en büyük 3 avantaj:

1) Emniyet

Bu listenin başındadır. Sevdiklerinizle yüzme havuzunuz arasında, bir koruma katmanı olduğunu bilmek daha fazla iç huzuru verir. Havuz hareketsizken, sadece bir şalter çevirmek - ve kapağı kapatmak akıllıca bir karardır. Evcil hayvanlar, küçük çocuklar ve dolaşan komşular için en güvenli seçim budur.

2) Tasarruf

Yalnızca otomatik bir havuz örtüsü ekleyerek, işletme maliyetlerinda önemli tasarruflar sağlanabilir.

Isıtma: Otomatik havuz örtüleri, havuz sıcaklığının korunmasına yardımcı olur. Bir havuzun kapatılması hem su buharlaşmasını hem de ısı kaybını % 70'e kadar önemli ölçüde azaltır.

Kimyasallar: Klor, UV ışığına maruz kaldığında parçalanır ve çok hızlı bir şekilde dağılır. Kullanılmadığı zamanlarda havuzu kapatmak, havuzdaki kloru koruyarak bu kimyasalın ömrünü uzatır. Ayrıca, havuzlar buharlaşma yoluyla da kimyasalları kaybederler.  Bu nedenle, kapak kullanılarak buharlaşma kesildiğinde, kimyasalların ömrü uzar ve daha iyi dengede kalırlar.

Elektrik: Otomatik örtüler havuzun filtrasyonu için gereken enerji miktarını da azaltacaktır. Ayrıca, otomatik kapak kirleri, kalıntıları, yaprakları vb. dışarıda tutar. Bu da suyun daha az kirlenir ve havuz pompası ve havuz filtresi de daha az elektrik kullanılır.

Su: Otomatik bir örtüleri, suyun buharlaşmasını % 90'a kadar azaltır. Havuzun kullanılmadığı zamanlarda kapalı tutulması, havuza sürekli su ekleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

3) Kolaylık

Kullanım kolaylığı üçüncü ana faydadır. Otomatik havuz örtülerini kullanmak çok zahmetsizdir, ayrıca havuzun daha düzenli olarak kapatılmasını sağlar. Otomatik bir havuz örtüsü havuzu daha temiz, sıcak ve güvenli tutar. Bu, havuz sahiplerine havuzun tadını çıkarmak için daha fazla zaman kazandırır, ayrıca temizlik ve bakım için de daha az zaman kaybettirir.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri