Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Yüzme Havuzunuzda Yapacağınız Dört Egzersizle Sağlıklı ve Formda Kalın

Çoğunuzun bahçenizde bulunan havuzda geçireceği zamanı düşündüğünde, aklına gelen ilk şey, genellikle eğlence ve rahatlamadır. Bunun yanı sıra, çocukların oyun oynamasını izlemek ya da aileniz ve arkadaşlarınızla takılmaktır. Ancak havuzunuz bunların dışında da bir potansiyele sahiptir. Yüzme havuzunuz, yaz boyunca formda kalmak için de mükemmel bir yer olabilir. Suda çalışmak havadan daha fazla direnç sağlar; bu, aynı faydaları elde etmek için her alıştırmada daha az tekrar yapmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, koşu bandında ya da park boyunca koşmaktan kaynaklanabilecek, eklem rahatsızlıkları üzerindeki etkiden de kurtarır.

Fitness hedeflerine ulaşmaya yardımcı olmak için tasarlanmış birkaç havuz egzersizi mevcuttur. İşte bunlara birkaç örnek. Yapacağınız bu 4 egzersizle havuzda geçireceğiniz zamanı, sağlığınız ve formunuz için kullanabilirsiniz.

K-sırtı: Ana kas gruplarınızın çoğunu hedef alan bu egzersiz, hepsi bir arada bir egzersizdir. Bu egzersiz için derin uca gidin ve suya basın. Sonra sol bacağınızı tabana doğru uzatın, ayak parmaklarınızı uzatın. Sağ bacağınızı uzatın ve kalça hizasına kaldırın ve 5 saniye basılı tutun. Ardından sol bacağınızı 5 saniye basılı tutarak geçiş yapın. Yaklaşık 30 saniye veya daha fazla bu egzersizi yapın.

Su samuru yuvarlanması: Bu egzersizde sırtınız, göğsünüz ve vücudunuzun arka kısmı komple çalışacak ve bunun üzerine yanma hissedeceksiniz. Bacaklarınız uzatılmış şekilde sırtüstü yüzerken bir plaj topu alın. Derin bir nefes alın ve bir su samuru gibi, plaj topunun üzerinde sola dönün. Başka bir nefes alın ve sağa dönün. Bu egzersizde topu 30 saniye kadar tutun.

Top kolu:  Bu triceps, omuz ve sırt hedefler. Plaj topunu alın ve suda yüzün. Kollarınız uzatılmış haldeyken, topu altınızdan bacaklarınıza kadar olabildiğince çabuk çekin. Kollarınızı bükün ve topu başınızın üstüne getirin ve 30 saniye boyunca tekrarlayın.

Su koşusu: Bu egzersiz için, bel derinliğinde bir su içinde olmak gerekir. Kalbinizi gerçekten hareket ettirmek için 1 ile 3 dakika çalıştırın. Bu ve kuvvet egzersizleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Çekişinizi geliştirmek ve ayaklarınızın havuzun altından yaralanmasını önlemek için bir çift su ayakkabısı alın.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri