Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Havuzunuzu Yaz Boyunca Mükemmel Sıcaklıkta Nasıl Koruyabilirsiniz?

Mükemmel havuz sıcaklığına ulaşmak önemlidir. Sıcak yaz güneşiyle bile çoğu havuz, ısıtıcı olmadan konforlu bir sıcaklıkta kalamaz. Isıtma pahalı olsa da, havuzlarının tadını düzenli olarak çıkarmak isteyen insanlar için gerekli bir unsurdur.

Ana sıcaklık:  Farklı ısıtma yöntemlerine dalmadan önce havuz sahiplerinin mükemmel dengeyi bulmalarına yardımcı olmak için sıcaklık gerçeklerini bilmeleri gerekir. Çoğu yüzme antrenörüne göre, rekabetçi yüzme ve antrenman egzersizi gibi zorlu havuz aktiviteleri için 24°C uygundur. Bununla birlikte, küçük çocukları veya büyük büyük ebeveynleri olan aileler, optimum havuz konforu için sıcaklığı 26°C ye yaklaştırmayı düşünebilir.

Dengeyi sağlamak: Bir su ısıtıcısı, havuzunuzun sıcaklığını istediğiniz ortalama sıcaklıkta tutmak için çok çalışır, ancak geceleri havuzunuzu kapatmak, normalde uyurken kaybettiğiniz ısı derecelerini koruyarak sıcaklığın korunmasına yardımcı olur. Biraz enerji tasarrufu yapmak isteyen havuz sahipleri için, havuzu kapatmak, ısıtıcının birkaç dereceye kadar düşmesini sağlar.

Isıtma Neden Önemlidir?

Havuzunuzun sıcaklığını daha yüksek tutmak size daha uzun bir yüzme sezonu verir. Yaz ortasında sadece iki ay boyunca havuzun tadını çıkarmak yerine, Eylül ayına kadar yüzmeye devam edin. Sıcak bir havuz yüzmeyi daha keyifli hale getirir. Eklem ya da kas rahatsızlıklarından muzdarip olanlar için veya sadece bir egzersiz şekli sürdürmek isteyenler için yüzme mükemmel bir seçenektir.

Her tipteki su ısıtıcıları, güç için tipik olarak büyük miktarda gaz ve enerji kullanır. Bu nedenle birçok insan su ısıtıcılarından uzak durmaya özen gösterir. Neyse ki, enerji tasarrufu yapmanıza ve havuz ısıtma planlarınızı çevre dostu uygulamalara dönüştürmenize yardımcı olacak birkaç teknik vardır. Çalışmalar aşırı enerji kullanmadan konforu korumak için mükemmel sıcaklığı 24°C olarak gösteriyor. Su ısıtıcıları hala enerji kullanıyor, ancak tüketimi düşük ve sabit bir oranda tutuyor. Havuz birkaç gün kullanılmadığında, ısıtıcıyı tekrar kullanmayı planlayıncaya kadar kapatın. Mevcut ısıyı içermek için kaliteli bir havuz örtüsü kullanın. Kişisel tercihlerinize en uygun sıcaklığı belirlemek için termometreye dikkat edin.  Hangi sıcaklığın sizin için işe yaradığını belirlemek için çeşitli ısıtma yöntemlerini deneyin.