Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz ve Peyzaj Tasarımını Birleştirerek Evinizin Değerini Artırın

Bahar mevsimi yaklaştığında, pek çok ev sahibi bir havuz inşa etmeyi düşünür. Havuz sahibi olanlar ise, havuzlarını ve onu çevreleyen alanı daha yaratıcı ve canlı hale getirmenin yollarını ararlar. İster yeni bir havuz inşa ettiriyor olun, ister eski havuzunuzu ve bahçenizi güncelliyor olun, bir havuz tasarımını mevcut peyzajınızla entegre etmek evinize ekstra değer katacaktır. Bugün, ikisini birleştirebileceğiniz ve bu yüzme sezonunda açık havada daha çok eğlenebileceğiniz bazı yollar sunacağız.

Konukların Rahat Etmesi Göz Önünde Bulundurulmalıdır

Ev sahiplerinin çoğunun, havuzlarının ve peyzajlarının çekici olmasını istemelerinin en büyük nedeni, pek çok havuz ve bahçe partisine ev sahipliği yapmalarıdır. Bu yüzden yeni bir havuz ve peyzaj tasarımı düşünürken aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

1) Konuklarınızın su içindeyken etrafta hoş bir şeyler görebildiklerinden emin olun. Havuzunuz bahçenizin yakınında değilse, havuz çevresine stratejik olarak çiçekleri ve diğer saksı bitkilerini yerleştirin.

2) Havuza giden kapılarının ve basamakların mümkün olduğunca çekici ve erişilebilir olmasını sağlayın. Tüm mandalları ve parmaklıkları sağlamlık açısından iki kez kontrol edin. Tuğla veya taş gibi benzersiz ve dayanıklı malzemeler kullanın.

Doğal olmalıdır

Bir havuzun çekiciliğinin önemli bir kısmı, dış mekân konumunda olduğundan konuklarınızın doğanın mümkün olduğunca tadını çıkarmasını sağlayın. Kraliçe palmiye ağaçları, bambu, ebegümeci, cennet kuşları, gündüz ve iki hafta süren zambaklar gibi su dostu bitki ve çiçekler kullanın. Alanınız varsa, havuzunuzun içine bir fıskiye veya şelale ekleyin. Bu, düz bir fıskiye ya da aktive edildiğinde havaya renkli su çeken bir LED bağlantılı olabilir. Dalış tahtası yerine, düz bir kaya dalı kullanmayı düşünün (dalış sırasında çocukları mutlaka denetleyin).

Avantaj Sağlayan Şekiller ve Işıklandırma Kullanılmalıdır

Entegre edebileceğiniz çevre düzenlemesi, havuzunuzun şekline ve büyüklüğüne bağlıdır. Örneğin, yuvarlak havuzlar, güverte alanı ve çevresindeki bitki yaşamı, sandalyeler ve düzenlemeler için size daha fazla alan sağlayacaktır. Böbrek şeklindeki veya kare havuzlar saksı bitkileri için en iyisi olmayabilir, ancak şelaleler ve fıskiye için oldukça iyidir. Bir şelale veya fıskiye kullanıyorsanız, sanatsal ve romantik bir dokunuş için havuz dostu LED aydınlatma ekleyin. Çocuklarınız varsa, havuza mağara ve tüneller eklemeyi düşünün. Bunlar saklambaç gibi oyunları oynamak için eğlenceli yerler haline gelebilir.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri