Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz Bakımı Neden Önemlidir?

Günlük yaşantımızda kullandığımız pek çok mekanik gereç, zaman zaman bakım gerektirir. Örneğin aracınızdaki yağı değiştirir ve havalandırma ünitenizdeki soğutucu seviyelerini kontrol edersiniz, değil mi? Bu ayarlamalar bir rutindir. Öyleyse bir havuzunuz varsa, neden onu da bakım rutinlerine eklemiyorsunuz?

Havuzlar da sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duyar.

Bir havuza sahip olmak, tesisatın içinde oturmaktan ve arada bir kimyasal madde eklemekten çok daha fazlasıdır. Havuzunuzun düzgün çalışmasını sağlayan çok sayıda ekipman ve hassas mekanizma vardır.  Pompa, filtre vb. 

Eğer havuzunuza yaptığınız yatırımınızı korumak istiyorsanız, profesyonel havuz bakım hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Havuz bakımı profesyoneller tarafından yapıldığında, bu servisler sızıntıları durdurabilir, tamirat yapabilir, verimliliği artırabilir ve fazla ciddi hale gelmeden sorunları ortadan kaldırabilirler. Nasıl ki sağlığınız için düzenli olarak doktor kontrolü yapıyorsunuz, aynı şekilde havuzunuz için de, düzenli kontroller yapmaya özen göstermelisiniz. 

Havuz Ayarlama Hizmetlerinin Türleri

Havuz sahiplerine sunulan çok sayıda bakım hizmeti vardır. Pek çok sertifikalı havuz bakım teknisyeni, tüm işlerin püf noktasını bilir ve havuz ekipmanını korumak için çeşitli hizmetler sunar.

Havuzun Yeniden Doldurulması: Bu işlem havuzun içerisindeki kirli suyun tamamen boşaltılmasını ve yeniden doldurulmasını içerir. Bu işlemi yapmak için suyun “septik” olması ya da kurtarılamayacak kadar kimyasal açıdan dengesiz hale gelmiş olması gerekir. 

Otomatik Havuz Örtüsü: Havuz örtüsü önemli bir cihazdır. Havuz ekipmanları döküntülerden korur, aynı zamanda istenmeyen hayvan ziyaretçilerini de dışarıda tutar. Bu servis sırasında, dokuma ve doku hasar veya yırtılmalar için tamamen incelenir. Ayrıca dökümler, paletler, duraklar, kılavuzlar, sensörler ve kasnaklar dahil tüm donanımlar tamir edilir. Bu, yeniden açılma zamanı geldiğinde sorunsuz çalışmasını sağlar. 

Tuz Sistemi Temizliği: Tuz hücresinin birikmesi başlıca bir sorundur. Bu, filtre sisteminin verimini düşürür ve fazla enerji harcar. Havuz bakımı için çalışan profesyoneller, tuz sistemi temizliğinde kontrol valfleri, klor üretimi ve su örneklerinin yanı sıra, temizlemek için hücreyi aside batırabilirler. 

NOT: Eğer pompanız yavaşlamaya başlıyorsa ya da ısıtıcınız biraz bakıma ihtiyaç duyuyorsa, havuzunuzun durumunu göz ardı etmemelisiniz. Vakit kaybetmeden havuz bakımında uzman bir ekibe başvurmalısınız. 


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri