Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

Havuz Yaptırmak İçin Kış Neden En İyi Zamandır?

Genel olarak kış aylarında insanların düşüncelerinin, yaz sıcaklığının ve havuz başında yatmanın rahatlığından uzakta olma ihtimali vardır. Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü kışın kasvetli ve soğuk hava koşulları insanları gereğinden fazla meşgul eder. Kışın olumsuz birtakım tarafları olabilir, ancak soğuk aylar havuz satın almak için en uygun zamanlardan biri olması tüm bu olumsuz tarafları göz ardı ettirebilir.
Yaz aylarında ya da ilkbaharda havuzların kurulumu daha kolaydır. Çünkü daha uzun günler ve daha kooperatif hava koşulları kurulum sürecini kolaylaştırır. Havuz satın alma sürecinde ise kış mevsimini tercih etmek pek çok açıdan avantajlı olur.

Kış aylarında havuz satın almanın gerçek avantajları:
Kış aylarında havuz satın almak çok daha kolay ve karlı olabilir. Çünkü kış mevsiminde kurulum şirketlerinden en düşük maliyeti talep etmek daha olasıdır. Çok az insan kış aylarında havuz bakımına ihtiyaç duyar, tabii ki bu nedenle bir müteahhidin bahar gelene kadar boş bir takvime bakması maddi açıdan çok zorlayıcı olur. Dolayısıyla şirketler bu süre zarfında satış yapmak için çok istekli olurlar. Bu durum havuz satın alırken pazarlık etmek için daha fazla alan ve iyi bir pazarlık sağlama şansını artırır. Bunun yanı sıra “malların maliyeti” artışı da atlanmış olur. Genellikle her yıl aynı şey tekrarlanır. Üreticiler ve tedarikçiler, malzemelerinin maliyetini enflasyonun bir parçası olarak arttırır. Bu, mevsimde meydana gelen düzenli dalgalanmalara ek olarak, kışın bir anlaşma yapıldığında tedarikçilerden ve montajcılardan yıl sonu indirimi alınabilir.

Kış mevsiminin avantajlarından biri de peyzajdır. Tabii ki, soğuk toprağı kazmak biraz daha zordur, ancak havuz kışın kurulduğunda bahçenin dört ile altı aylık toparlanma süresi olacaktır. Buna bağlı olarak da çimler ve bitkiler sonuç olarak daha güçlü ve daha güvenli olacaktır. Kışın bir diğer avantajı da havuzun ilkbahardan öncesinde kullanımına bağlı olarak sezonu daha erken açmaya hazır olmayı sağlar. Bu durum zaman ve paradan tasarruf etmeyi sağlar.