Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz Yaptırmadan Önce Sorulması Gereken Sorular

Kendi yüzme havuzunda rahatlamak ve gelecek yıllar boyunca aileyle birlikte zamanının tadını çıkarmak, çoğu aile için gerçek bir rüyadır.
Havuz yaptırmak için dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Havuz yaptıracak kişilerin çevre kurallarından ve düzenlemelerinden bütçe oluşturmaya ve bakıma kadar sormaları gereken bazı sorular aşağıdaki gibi olmalıdır.

Havuzumu nasıl kullanacağım?
Havuzunuzu nasıl kullanacağınızı anlamak, havuzunuzun tasarımını ve özelliklerini belirlemek için önemli bir anahtardır. Egzersiz için tasarlanan bir havuz, oyun için tasarlanan bir havuzdan çok farklı görünebilir. Geri Oturmak? Dalış tahtası? Bronzlaşma çıkıntısı? Bunların hepsi havuzunuzun tasarımını etkileyecektir. Ayrıca havuzu kimlerin kullanacağını da düşünmek gerekir. Küçük çocuklar veya yaşlılar, tırabzanlara ya da yerleşik adımlara ihtiyaç duyabilir.

Bahçem havuz yapımı için uygun mu?
Havuzu inşa etmek için gereken inşaat ekipmanı, sitenize genellikle en az 10 metre genişliğinde bir yolla yeterli erişime ihtiyaç duyacaktır. Dikkate alınması gereken ağaçlar veya yamaçlar gibi engeller var mı? Peyzaj ve ağaçların kaldırılması, ayrıca istinat duvarlarına duyulan ihtiyaç inşaat maliyetini artırabilir.

Havuzun bakımı için ne yapılmalıdır?
Bir havuz evinize güzel ve eğlenceli bir ek olabilir, ancak diğer tüm yatırımlar gibi, bu güzelliği ve değeri korumak için düzenli bir bakım şarttır. Su kalitesi, süzgeç ve filtre temizleme, vakumlama, yıkama kapakları ve astarlar... Tüm bunlar bir havuzu temiz ve sağlıklı tutmakla ilgili eylemlerden sadece birkaç tanesi. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz ancak bir uzman yardımı alacaksanız masraflar ve süre gibi durumları göz önünde bulundurmalısınız.

Bir havuz için bütçem nedir?
Bütçe havuz seçiminde önemli bir etkendir. Yapılacak havuzun (vinil, cam elyafı, gunit), tasarımı ve özellikleri de çok etkilidir. Jetler veya diğer su özellikleri gibi bazı özelliklerin havuza kurulması gereklidir. Isıtıcılar gibi diğer özellikler daha sonra eklenebilir. Yapıda neyin dahil edilmesi gerektiği ve sonra neyin eklenebileceğinin bilinmesi gerekir.

NOT: Bir yüzme havuzunun inşa edilmesi ya da havuz için gerekli olan bakımla ilgili sorulara cevap gerektiğinde mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekir.

 


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri