Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Yüzme Havuzu Evin Değerini Artırır mı?

Sıcak yaz aylarında rahatlamayı düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor? Çoğu kişinin aklına arka planda plaj müziği ve elinde bir içkiyle, parıldayan bir havuzda güneşlenmek geliyor. Yaz mevsiminin rahatlama vizyonu bu olunca, doğal olarak yüzme havuzlu evlerin, havuz olmayanlara göre daha çok arzu edilir olduğu anlaşılıyor.
Her şey gibi, yüzme havuzlarında da yatırımların geri dönüşü söz konusu olduğunda artılar ve eksiler vardır. Bir yüzme havuzunun, bir evin değerini arttırıp artırmayacağına karar verirken göz önünde bulundurulması gereken çeşitli faktörler vardır ve bunların neredeyse tümü duruma özeldir. En önemli faktörlerden üçü konum, ev değeri ve entegrasyondur.

Konum
Gayrimenkulde en önemli şeylerden biri konumdur. Yüzme havuzlarına gelince, fikir yine aynı kalır. Bir muhitte bir topluluk havuzu varsa, arka bahçede olacak yüzme havuzu o kadar değerli olmayabilir. Aynı şey, her evin arka bahçesinde yüzme havuzu olan muhitler için de geçerlidir. Ancak, sınırlı sayıda yüzme havuzunun bulunduğu sıcak bir coğrafi bölgede yüzme havuzu olan bir ev daha yüksek bir fiyat etiketi getirecektir.

Mevcut Ev Değeri
İster inanın ister inanmayın, mevcut ev değeri aslında bir yüzme havuzunun eve ekstra değer katıp katmayacağını belirleyebilir. Zaten çekici olan bir evde bulunacak bir yüzme havuzu ortalama bir evden çok daha dikkat çekici bir özellik kazanacaktır.

Entegrasyon
Düzen ve peyzaj düzenlemesi, bir havuzun bir evin değerini arttırıp artırmayacağına çok etki edebilir. Bir havuz eğimli olarak bir bahçeye yerleştirilirse, evin değerinden düşebilir. Ancak bir havuzun etrafı ayrıntılı özelliklere, uygun yerleşime ve etrafındaki çekici çevre düzenlemesine sahipse, arka bahçenin doğal bir parçası olarak görünecek ve çok daha yüksek bir fiyat getirecektir.

Konum, mevcut ev değeri ve arka bahçe entegrasyonuna ek olarak, alan çalışmaları ve değerlendirmeler gibi diğer faktörler de evlerde ki yüzme havuzunun değerini belirleyebilir. Bu seçenekler kesinliği olan seçenekler olmamakla birlikte, bu genellikle coğrafi spesifik faktörlerin ve koşulların bir kombinasyonuna bağlıdır. Ancak kesin olan şey, bakımlı bir havuzun evin değerinden bir şey kaybetmemesini ve neredeyse her zaman alıcı bulmasını sağlar.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri