Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Şişme ve Plastik Çocuk Havuzları

Şişme ve Plastik Çocuk Havuzları Şişme ve Plastik Çocuk Havuzları

Çocukların kullanımı için üretilen küçük şişme ve plastik havuzlar eğlenceli kullanımı dışında bazı riskli durumlar da barındırabilir. Özellikle hastalık yayabilme konusunda plastik risklidir. Yapılan araştırmalarda küçük şişme havuzları ve plastik havuzlar (genellikle 90 ila 150 cm çapında) veya diğer küçük su oyun alanları, eğlence amaçlı havuzlar, su hastalıklarının (RWI) yayılmasıyla ilişkilendirilmiştir. Su hastalıkları (RWI)'ler yutulma veya kirli rekreasyon suyuyla teması halinde yayılabilir. Bu hastalıklara Crypto (Cryptosporidium), E. coli O157: H7 ve Shigella gibi mikroplar neden olur.
Küçük şişme ve plastik havuzlar tipik olarak musluk suyu ile doldurulur. Bazı musluk sularında dezenfektan vardır ancak bu yüzmek için kullanılan suya karışabilecek mikropları öldürmek için yeterli değildir. Şişme ve plastik havuzların nasıl dezenfekte edileceğine dair bilgiler mevcuttur. Bununla birlikte, küçük havuzlara klorlu ağartıcı ekleyerek mikropları öldürmek pratik olmayabilir. Bunun nedeni, doğru miktarda klorin sürekli suda kalmasını sağlamak için klor dozunun kolayca belirlenememesi veya güvenle izlenememesidir. Bu havuzlar ayrıca, klorun iyi çalışmasını engelleyebilecek parçacıkları gideren filtrelere sahip değildir. Bu tür havuzların kullanılması, ishal hastalığı olan yüzücüler tarafından suya eklenen RWI'lerin yayılma riskini artırır.
Küçük şişme ve plastik havuzlar çocuk bakım programlarında veya okullarda kullanılmamalıdır. Çünkü özel bakım evlerinde, farklı ailelere mensup daha fazla çocuğun bir arada olması, RWI'lerin yayılma riskini artırabilir. Çocuklar genellikle birlikte hareket etmek isterler. Bu nedenle aynı şişme veya plastik havuzun kullanılması durumunda, bazı hastalıkların yayılma riski de artar. Bu tür küçük havuzlar kullanılacağı zaman hastalığın yayılmasını azaltmak için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:
Kullanmadan önce
• İshali veya kusması olan bir çocuğun havuzu kullanmasına izin vermeyin.
• Çocuklara yüzmeden önce temizleyici sabun banyosu veya banyo yaptırın.
• Ebeveynler veya bakıcılar çocuklar havuzu kullanmadan önce çocuklarının sağlığı hakkında konuşmalıdır.
Kullanım sırasında
• Çocuklara ağızlarında havuz suyu almaktan kaçınmaları gerektiğini hatırlatın.
• Çocuk havuzunu temiz tutun. İshalli olaylarda, havuz temizlendikten ve tamamen kuruduktan sonra, en az dört saat güneş altında bırakın.
Kullanım sonrası
Bu küçük havuzların, uygun şekilde denetlenmemesi veya kapatılmaması durumunda da boğulma tehlikesi oluşturabileceğini unutmayın.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri