Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Havuz Filtrelerinin Görevi

Havuzlar ister açık olsun ister kapalı olsun kirlenmeye çok müsaitlerdir. Kirlenen havuzlarda su berraklığını kaybeder, yosunlar oluşur ve insan sağlığı için gerekli hijyen seviyesi sağlanamaz. Açık havuzlar dışarıdan gelen maddelere daha müsait olsalar da havuzların insanlar tarafından düzenli kullanımı hem açık hem de kapalı havuzların kirlenmesini etkilemektedir. Havuz filtreleri ise bu durumun engellenmesi için kullanılır. En yaygın filtre türü kum filtrelerdir. Poolline.com.tr adresini havuz filtreleri için ziyaret edebilirsiniz.

Kum Filtreler

Kum filtreler basit bir temel mantık üzerine kuruludur. İçinde çok ince kumlar bulunduran filtreler suyu süzerek tekrar havuza pompalanmasını sağlarlar. Manuel ya da belirlenen zamanlarda bu süzme işlemi yapılabilir. Öncelikle havuzdan gelen kullanılmış su filtrelerin içine girer. Daha sonra çok ince kumların arasında geçen suyun içindeki yabancı maddeler filtrenin içindeki kumlar tarafından tutulur. Kumlardan geçerek süzülen su ise temizlenmiş olarak tekrar motorlar tarafından çekilir ve daha sonra da havuza gönderilir. Havuz filtrelerinin hepsinde olduğu gibi kum kullanılan filtreler de düzenli olarak bakımlar gerektirir. Kumların içinde kalan katılar ve diğer yabancı maddeler zamanla kumun deforme olmasına ve katılaşmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle filtrelerin gerekli bakımları yapılmalıdır. Ayrıca verimli ve hijyenik havuz suyuna sahip olmak için filtrelerin kullanım ömürleri dolduğunda değiştirilmelidir. Birbirinden farklı kum filtrelere göz atmak için poolline.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri