Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Havuz Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Sağlıklı Havuzlar İçin Dozaj Pompaları

Toplu yaşam alanlarında ve toplu olarak kullanılan yerlerde sağlık en önemli faktördür. Ortamda bulunan mikropların ve alerjenlerin yok edilmesi gerekliliğine sağlığımız için her zaman dikkat etmeliyiz. Bu sebeple bu tip yerler için özel üretilmiş havuz temizleme ekipmanları ve havuz kimyasalları kullanılması gereklidir. Havuzlar gibi herkesin sıklıkla kullandığı ve her türlü mikrop üremesine yatkın olan toplu kullanım alanlarında dezenfekte işlemleri büyük önem arz etmektedir.  Toplu kullanıma açık yüzme havuzlarında, havuz düzenli olarak temizlenmez ve dezenfekte edilmezse; mantar gibi deri rahatsızlıklarının yanında büyük sorunlara yol açan hastalıkların sağlıklı kişiye bulaşmasına sebep olur. Havuz suyunun hijyeninde oldukça önemli bir yere sahip olan dozaj pompaları sudaki mikropları öldürebilecek ve ortamı dezenfekte edecek kimyasalların suya özel oranlarla karıştırılmasını sağlarlar. Dezenfekte işleminde kullanılan kimyasalların da suya belirli oranlarda karıştırılması gereklidir ve bu işlem hassas bir işlemdir. Bu işlemi ayarlı bir şekilde kontrol edebilen dozaj pompaları poolline.com.tr adresinden temin edilebilir.

Dozaj Pompasının Teknik Özellikleri

Dozaj pompaları su içinde çalışacakları için öncelikle suya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Web üzerinde kısa bir araştırma yapıp bu konuda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca dozaj pompasının üzerinde bulunan potansiyometre ile suya karıştırılan kimyasalın stok hızı yani debisi ayarlanabilir. Dozaj pompaları askı aparatları ve dikey monte edilebilen tasarımı ile her şart altında kolaylıkla çalışabilirler. Ayrıca pompanın iç yapısı aşındırıcı kimyasallara karşı özel olarak üretilmiş ve tasarlanmıştır. Plastik gövdesi ve teflon kaplı diyaframı sayesinde uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanılabilirler.

 


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri