Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Bahçe Ekipmanları ve Süs Havuzu Blogu
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00

İç ve Dış Mekan Bitki Bakım Hizmetleri

Evinizde veya iş yerinizde yeşillik kavramının tadını çıkarır ancak onunla birlikte gelen bakımdan hoşlanmıyorsanız, bitki bakım programımız sizi kapsamış demektir. Tecrübeli tesis teknisyenlerimiz ile hem iç hem de dış mekan bitki bakımı sunuyoruz.

Bir firma ile anlaştığınızda tesis bakım hizmetleri şunları içerir:

Sulama: Bitki bakımında insanlar bitkilerinize yeterince su vermeyi düşünür. Ancak, aşırı sulanmadan kaçınmak neredeyse unutulur. Her şey denge ile ilgilidir. Ancak bu denge bitkiler arasında farklılık gösterir. Tesis teknisyenleri, tesisinizin her bir bitkinin ihtiyaç duyduğu su miktarını anlar. Bu nedenle bitkilerin çürümesi ve matlaşması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Gübreleme: Her tür bitkinin de kendine ait beslenme ihtiyacı vardır. Bunları periyodik olarak veya düzenli olarak sağlamak gerekebilir. Hangi bitkilerin bu ekstra gübreye ihtiyaç duyduğunu ve ne sıklıkla alacağınızı bilmenizi sağlayabilir.

Temizleme: Birkaç başıboş yapraklı iç mekan bitkileriniz veya yabancı otlara eğilimli bir dış mekan bahçeniz olsun, yeşil alanlarınızı temiz ve düzenli hale getirebilir. Bitkilerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için ayıklama, yaprak temizleme, malçlama ve budama gibi hizmetler vardır.

Böcek ve Hastalık Kontrolü: Hem iç hem de dış mekan bitkileri zararlılara ve hastalıklara karşı savunmasız olabilir. Dış mekan peyzajları böcek ve diğer zararlıların oluşturduğu risklere sahipken, iç mekan bitkileri kök çürüklüğü, küf veya başka bir ev bitkisi hastalığına yakalanabilir. Bitkileriniz kontrol altındayken, bitki teknisyenleri sorunu teşhis edebilir ve tekrar olmasını önleyebilir.

Değiştirmeler: Bakım sözleşmeleri uyarınca, ölen ya da solan bitkileri değiştirilmelidir. Sözleşme imzalanan firma, bir tesis iyileşmediğinde, misafirlerinizi veya müşterilerinizi fark etmemesi için yenisini getirebilir.
Acil Durumlar: Doğal afetler ağaçlarınız, çalılarınız, çiçekleriniz ve diğer bitkilerde ciddi bir miktar zarar yapabilir. Devrilmiş bir ağacınız, kök çürüklüğü riski veya dağınık bir bahçeniz olsun, bölgenizi yeniden düzenlemek için anlaşmalı olduğunuz firmanın tesis teknisyen gönderebilmelidir.