Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Kar Çeşmesi
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Kar Çeşmesi

Kar Çeşmesi

Kar çeşmesi sağlığa faydası açısından kanıtlanmış sıcak ve soğuk tedavileri destekleyici unsur olarak geliştirilmiştir. Kar çeşmesi vücudu temizlemek için kar kullanan binlerce yıllık Avrupa banyo geleneğine dayanır. Kar çeşmesi buhar işleminden sonra cildi soğutmak için çok yararlıdır. Sıcak ve soğuk dengesinin sağlanması için oldukça yararlı bir işlemdir. Poolline Kar Çeşmesi’nin oluşturduğu karın en güzel özelliklerinden biri, yumuşak olması ve elle kolayca şekil verilebilmesidir. Banyo veya sauna seanslarından sonra, ısınan vücudun karla ovulması, cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Cilt yüzeyindeki ve cildin altındaki kan damarlarını rahatlatarak kan dolaşımını hızlandırır. Bu, kan dolaşımını ve aynı zamanda yararlı etkileri hızlandırarak kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur. Cildi soğuk kar ile ovalamak vücudun savunma sistemini, bağışıklık sistemini harekete geçirir ve hastalıklara karşı korur.

Poolline Kar Çeşmesi

Kar makinelerinin tarihi 150 yıldan fazladır. 1850'de Amerikan John Goree, ilk buz ve kar üreticisini üretmiştir. Makine, modern soğutma cihazlarında kullanılan sıkıştırma döngüsü prensibi üzerinde çalışır. Bu önemli olaydan önce, buz ilk önce tatlı su göllerinden çıkarılır ve satılırdıı. Bu iş oldukça kârlıydı. Bir ton buz çıkarmanın maliyeti oldukça mütevazıydı. Doğal ve suni buz üreticileri arasındaki rekabet, kentsel büyümenin ve doğal kirliliğin çoğalmasına neden olan 20. yüzyılın başlarına kadar sürdü. Doğal buzun üretiminin kısıtlanması ile beraber, yatırımcıların yeni buz yapma teknolojilerinin geliştirilmesine ve bunun sonucunda da buz makinelerinin seri üretimine yatırım yapmaya teşvik etti. Poolline Kar Çeşmesi ve Kar Makinası bu noktada gelinen en son teknolojiyi temsil eder. Muadilleri arasında enerji ve üretim verimli açısından rakipsizdir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • Buz türü: Flake ve superflake.
 • Bakır borulu, alüminyum panelli evaporatör.
 • Paslanmaz çelik; AISI 304 18/10.
 • Anti-mikrobik hijyen standartlarına uygun iç hazne.
 • İki modül üst üste monte edilemez.
 • AS Hava soğutmalı veya WS Su soğutmalı.
 • Otomasyon donanımı, hazne seviye kontrol sistemi dahildir.
 • Tercihe göre duvara veya tavana monte edilebilir.
 • Dökülen kar/buz, tamamen doğal hazırlanmakta, hiçbir kimyasal madde içermemektedir.
 • Kapasite kg/gün: 200
 • Güç (W): 760
 • Ambalaj ebadı: 63x61x70 cm

UYGULAMA ALANLARI

 • Spa merkezlerinin soğuk mekanlarında.
 • Soğuk oda, buz duvarı ünitelerinde.
 • Sauna ve buhar odası çıkışlarında.

Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri