Ana Sayfa

Kurumsal

Ürünler

Projeler

E-Katalog

Blog

İletişim

Süs Havuzu Pvc Liner'ı
English Türkçe
Tülay Aktaş Cad. No: 1/D Narlıdere, İzmir/TÜRKİYE
Pzt-Cum: 9:00 - 18:00 Cmt: 9:00 - 13:00
+90 (232) 238 43 33

Sitemizde Arayın

Poolline Liner (6*8m Paketlenmiş Ambalaj)

Poolline Pvc Liner (6*8 m Paketlenmiş Ambalaj )

Bahçelerinde istediği formda bir gölet ya da süs havuzuna sahip olmak isteyenler için en ideal seçimlerden biri olan Polline PVC (Liner) ile suyun huzur veren sesi eşliğinde eşsiz bir bahçe tasarımı yaratmak mümküdür. Bir folyo havuzu yaparken bahçede ki derin su bölgesi düşük su bölgesi ve kıyı bölgesini belirleyin. Havuzun yerini ve şeklini belirledikten sonra çevreyi bahçe hortumu ya da iple işaretleyin. Derin ve düşük su bölgeleri de işaretlenebilir. Sonrasında su birikintisi için toprağı kazın ve en alt tabakayı ugulayın. Ardından folyo katmanını yerleştirin. Düzenlemeyi yaptıktan sonra suyu doldurmaya başlayın. Suyun dolmasıyla birlikte folyo doğru konuma gelmeye başlayacaktır. Sonrasında folyonun kıyıda kalan fazla kısımları kesilir. Kıyı kaplamasında bitki örtüsü katmanları kullanılması iyi olur. Bu hem PVC tabakasını sabitleyecektir hem de PVC film sınırını gizleyecektir.     

Özellikleri

· PVC Folyo önceden paketlenmiştir.

· 6 x 8 metrelik suni gölet folyosudur.

· Sağlam ve esnek katmanlı PVC'den yapılmıştır.

· Su geçirmez alanlar oluşturmak için mükemmeldir.

· Yırtılmalara, delinmelere, güneşin UV ışınlarına ve dona karşı dayanıklıdır.

· Hiçbir zehirli ve kanserojen madde içermez.

· Bitki ve hayvan dostudur.

Bahçenizde gölet veya süs havuzu yapmak istiyorsanız tamamen içinize sinerek kendinizin tasarladığı bir gölet ve havuzdan daha güzeli ne olabilir ki? Elbette PVC (liner) folyo, özel yapım süs havuzunun, suni göletin temel astarıdır.

Sizde bahçenizde kişisel tasarım göletinizi oluşturun ve süs havuzu eğlencenizi yaratın. Doğal ortamında yüzen balıkların, huzur veren bitkilerin tadını çıkarın.

PVC (Liner) Folyo Özellikleri

PVC Folyo önceden paketlenmiştir.

6 x 8 metrelik suni gölet folyosudur. Sağlam ve esnek katmanlı PVC'den yapılmıştır. Su geçirmez alanlar oluşturmak için mükemmeldir. Yırtılmalara, delinmelere, güneşin UV ışınlarına, dona dayanıklıdır. Hiçbir zehirli ve kanserojen madde içermez. Bitki ve hayvan dostudur. Suni gölet ve süs havuzu yapımı için en ideal çözümdür.

Bir folyo havuzunun yapımı için temel kurallar

Bir folyo gölet inşaatı ile yaratıcılığınızı özgür bırakın. Bununla birlikte, sağlıklı bir biyo alan oluşturmak için birkaç temel kuralın uygulanması şarttır.

Önce birkaç aşamalı olarak toprağı kazmak ile işe başlanır.

Derin su bölgesi

Havuzun derin su bölgesi ideal olarak 100 ila 150 cm’dir. Bu yazın suyun kolay ısınmasını, kışında kolayca donmasını engeller. Kışın gölet içindeki balıklar derin alana böylece çekilebilir.

Düşük su bölgesi

Havuzun düşük su bölgesi ideal olarak 30 ila 50 cm derinliğe sahiptir ve nispeten derin su alanından geniş olabilir. Böylece bu alana rahatça bitki koyabilir, hayvanlar için tehlike oluşturmayacak bir alan yaratmış olursunuz.

Kıyı bölgesi

Yaklaşık 30 cm’ye kadar bir dış kenar bitki büyümesi için çok uygundur. Dik taşlar, çimenler diğer bitki örtüsü katmanları ile bu alan maskelenebilir.

Bir folyo gölet inşaatına başlamak için;

Önce çerçeveyi işaretleyin

Havuzun yerini ve şeklini belirleyin ve çevreyi işaretleyin. Bir bahçe hortumu ya da ip kullanmanız yararlıdır. Derin ve düşük su bölgelerini de işaretleyebilirsiniz.

Su birikintisini kazın

Bundan sonra dikmeler ile işaretlemeyi sabitleyin. ve toprak tabakasını katmana yayarsınız. Havuzun yatay düzgünlük seviyesi çok önemlidir. Derin su bölgesini  ve düşük su bölgelerini yaklaşık 10 cm'lik bir çakıl tabakasıyla veya bir başka gölet alt tabakasıyla örtün. Bu bölgeleri kazarken tabana malzeme koyacağınızı hesap ederek kazın.

En alt tabakayı uygulayın.

Daha sonra tüm keskin nesneleri ve kökleri havuz yatağından çıkarın. Folyo için ekstra koruma olarak, bir kum tabakası uygulayın. Ayrıca, folyo altında güçlü bir sentetik malzeme kullanılması da tavsiye edilir.

Folyo katmanını yerleştirin.

Havuz folyosunu havuz tabanına yayın. Gölet kenarlarından 30 ila 50 cm pay bırakın. Suyu gölete doldurun. Folyo yavaş yavaş doğru konuma gelecektir. Gölet gereksiz yere su kaybetmemelidir. Folyo üst kenarı daima su seviyesinden daha yüksek olmalıdır. Su ile beraber yerini alan folyonun kıyıda kalan kısımları kesilir.

Kıyı kaplaması

Kenar bölgesi için örgülü naylon veya bitki örtüsü katmanlarının kullanılması tavsiye edilir. Bu bitki paspasları hem altta kalan PVC tabaka sabitlemeler ile zemine sabitlenir. Bu şekilde bitkiler büyüdükten sonra, PVC film sınırları da artık görünmeyecektir.


Havuz Ekipmanları, Sauna Malzemeleri, Hazır Süs Havuzları ve Bahçe Ekipmanlarında
Türkiye'nin En Güvenilir Markası Poolline

 

pekcan logo 2022Pekcan Havuz, başta yüzme havuzları yapımı olmak üzere tüm havuz türleri, keyif mekanları olarak kullanılan sıcak, soğuk, ıslak ve rahatlama mekan tasarım ve mühendisliği konusunda İzmir merkezli hizmet veren bir Türkiye'nin lider mühendislik firmasıdır. Pekcan Havuz, havuz yapımı, havuz bakımı, spa ve sauna yapımı, Türk hamamı yapımı konularında çeyrek asırdan fazla bir deneyime sahiptir. Poolline markası, Pekcan Havuz'un on yıllar içinde çizimden, anahtar teslimine kadar yer aldığı binlerce proje ile havuz ekipmanları ve malzemeleri, süs havuzu ekipman ve malzemeleri, spa&wellness ekipman ve malzemeleri, peyzaj-bahçe ekipman ve malzemeleri hakkında edindiği yoğun bilgi ve tecrübesi ile ortaya çıkmış, Türkiye'nin en güvenilen havuz, süs havuzu, spawellness ve bahçe ekipman ve malzemeleri markasıdır. Sitemizde inceleyeceğiniz tüm Poolline ürünlerini yine Pekcan Havuz markası ve online havuz malzemeleri ve havuz ekipmanları satış sitesi olan www.havuzdayim.com sitesinden en uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz.

Pekcan 1994den beri